Stres. Jak go rozpoznać, oswoić i wykorzytać

Opublikowano środa, 28 września 2016, ostatnia aktualizacja środa, 28 września 2016 09:35:14

Stres silnie wpływa na nasze życie i samopoczucie. Często powoduje, że stajemy się nerwowe, niepewne siebie i czujemy się nieszczęśliwe. Podczas konferencji chcemy uświadomić słuchaczkom co to jest stres i jakie są jego funkcje, pomóc w zrozumieniu własnych reakcji i dać narzędzia do minimalizowania odczuwania stresu oraz jego skutków.

Prelegenci oraz poruszana tematyka:

Marta Borkowska-Bierć - psycholożka, autorka bloga Zapas Czasu, pomaga kobietom świadomie kształtować swoje życie.
Podczas prelekcji opowie o tym, jak rozpoznać objawy stresu i jak sprawdzić, czy nie czai się gdzieś za naszymi codziennymi dolegliwościami (bólami głowy, żołądka itd). Przedstawi sposoby radzenia sobie ze stresem na własną rękę i sytuacje, które warto skonsultować ze specjalistą. Stresu nie da się wyeliminować, ale można wprowadzić zmiany w swoim codziennym funkcjonowaniu, żeby stresu w życiu było mniej.

Julita Kordońska - absolwentka londyńskiego Institute for Optimal Nutrition, terapeutka żywieniowa, która specjalizuje się w zaburzeniach hormonalnych u kobiet i ich wpływie na zaburzenia nastroju.
Podczas konferencji opowie nie tylko o hormonach stresu, ale także o tym w jaki sposób manipulują one naszą biologią, jak wpływają na płodność, libido czy symptomy menopauzy. Dlaczego tarczyca zwalnia w ich obliczu i czy stres dokłada się do Hashimoto. Podpowie jak oswoić własną biologię by jadła nam z ręki, czyli zdradzi tajemnicę ukrytej w jedzeniu odpowiedzi.

Kamila Czarnomska - doradca kariery i audytor biznesu, redaktorka bloga treningkarier.pl, networker. Przedstawi nam sposób jak zbudować silną koncepcję siebie, która chroni, dodaje skrzydeł i utwierdza nas w przekonaniu, że mamy moc. Przedstawi metodę pozbycia się zdenerwowania podczas spotkań biznesowych oraz nauczy jak zarządzać naszymi lękami.

W trakcie konferencji działać będzie ministudio fotograficzne prowadzone przez Agnieszkę Potocką ze SubObiektywna fotografia. Każda z uczestniczek konferencji będzie mogła nieodpłatnie zrobić sobie zdjęcie jakie tylko zechce: poważne, wesołe, romantyczne … ważne, aby zobaczyła na nim to co jest w niej najpiękniejsze.

Bilety dostępne na Evenea. Na strone można przejść klikając na link umieszczony na początku wydarzenia lub adres https://evenea.pl/imprezy/konferencje/gdynia/stres-jak-go-rozpoznac-oswoic-i-wykorzystac-133675/?source=directory


Patronat nad konferencją objęło GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Patroni medialni: Radio Plus, portal Kobieca Gdynia

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się