Letni semestr Akademii EXPERYMENTU

Opublikowano środa, 22 lutego 2017, ostatnia aktualizacja środa, 22 lutego 2017 09:40:51

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza dzieci w wieku 6- 12 lat wraz z opiekunami na kolejną, letnią odsłonę wykładów Akademii EXPERYMENTU.

Dla naszych studentów przygotowaliśmy cztery ciekawe, interaktywne wykłady.
Już w marcu przeniesiemy się do średniowiecza, gdzie wraz z wykładowcą Przemysławem Reyem z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie poznamy rycerskie zwyczaje, stroje i muzykę, zwiedzimy średniowieczne zamki oraz weźmiemy udział w walkach rycerzy ze smokami.
Kwiecień przyniesie nam podróż na odległy, ciepły i fascynujący kontynent. Podczas wykładu "Tam gdzie skaczą kangury, czyli Pan Kulka w Australii" wraz z globtroterką Alicją Rapsiewicz wybierzemy się w podróż na odległy ląd. Wspólnie będziemy obserwować życie kangurów, zbadamy czy koala to miś, spojrzymy prosto w oczy krokodylowi i poznamy inne ciekawe zwierzęta, które można spotkać tylko na tym kontynencie. Odwiedzając rdzennych mieszkańców – Aborygenów, dowiemy się jak działa bumerang, co to jest didgeridoo, jak powstają naturalne farby oraz jak namalować aborygeńską mapę.
Majowy wykład zapozna młodych odkrywców z naukowym podejściem do ognia. Wraz z mł. kpt. mgr inż. Filipem Wiedryckim, funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni zobaczymy,  jak chemik widzi ogień i co z tego wynika dla strażaka. Poznamy proces spalania ze strony fizykochemicznej, dowiemy się, czy wodą można gasić każdy pożar i co to ma wspólnego z kuchnią? Po części teoretycznej zaprosimy studentów na mały pokaz.
Tuż przed wakacjami studenci Akademii spotkają się z instruktorem żeglarstwa Szymonem Bisińskim, który podczas wykładu "Żeglarska przygoda z Panem Kulką" zapozna dzieci z zasadami korzystania z łódki klasy Optymist, nazwie podstawowe elementy łódki i opowie do czego służą. Dowiemy się między innymi, co na łódce pełni funkcję kierownicy, gazu i hamulca. Grupa śmiałków będzie miała szansę przygotować łódkę do wypłynięcia i wybrać się ze wszystkimi na krótki, wirtualny rejs po Zatoce Gdańskiej. Jak na żeglarski wykład przystało, nie zabraknie nauki wiązania węzłów.
Spotkania w ramach Akademii EXPERYMENTU odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia, każde trwa 45 minut. Wykłady, poprzez swoją tematykę i sposób ich prowadzenia dostosowane są do wieku studentów, poszerzają ich wiedzę, rozwijają pasje i wzbudzają zainteresowanie światem. Mali studenci otrzymują indeksy, legitymacje, karty pracy, zadania domowe dla chętnych, a na zakończenie semestru - dyplomy ukończenia z upominkami.
Zapraszamy dzieci do dwóch grup wiekowych:
6-8-latki – godz. 10.00
9-12-latki – godz. 11.15
Informacje na temat nadchodzącego semestru zamieszczone są na stronie www.experyment.gdynia.pl w zakładce Akademia EXPERYMENTU. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 68 zł. Kwota obejmuje cały semestr, czyli cykl 4 spotkań i udział dziecka wraz z jednym opiekunem.
Rejestracja uczestników na semestr letni 2017 odbędzie się poprzez sprzedaż biletów, uprawniających do uczestnictwa w czterech wykładach. Bilety dostępne w internetowej sprzedaży na stronie bilety.experyment.gdynia.pl od środy 22 lutego od godziny 8.00 https://bilety.experyment.gdynia.pl/               .

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się