Składanie wniosków do gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017

Opublikowano piątek, 17 marca 2017, ostatnia aktualizacja piątek, 17 marca 2017 12:26:04

W piątek, 17 marca, rozpoczyna się składanie wniosków w czwartej edycji gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie na projekty, które przejdą pomyślną weryfikację - we wrześniu. Pula środków przeznaczonych na Budżet Obywatelski 2017 to 5 310 198 zł.

Środki Budżetu Obywatelskiego 2017 mogą być przeznaczone na projekty znajdujące się w kompetencji gminy dotyczące:
1. ładu przestrzennego w zakresie estetyzacji otoczenia
2. rekreacji
3. zmian organizacji ruchu na drogach gminnych i wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb pieszych, osób niepełnosprawnych, seniorów, rowerzystów i innych uczestników ruchu z ograniczeniem mobilności i komunikacji
4. działań inwestycyjnych i remontowych w przestrzeni publicznej z wyłączeniem budynków.
Każde z planowanych przedsięwzięć musi spełniać warunek ogólnodostępności, a wartość jednego projektu nie może przekroczyć środków BO przeznaczonych na dzielnicę, której on dotyczy.
Co ważne - nie można zgłaszać ani projektów zakładających wykonanie wyłącznie dokumentacji projektowej, ani sprzecznych z działaniami finansowanymi z budżetu miasta w poprzednich latach.
Nie zmienia się wymóg co do terenów administrowanych przez podmioty publiczne - tu realizowane mogą być wyłącznie projekty dotyczące estetyzacji otoczenia lub rekreacji, spełniające wymóg ogólnodostępności.
Wnioski można składać:
1. w formie elektronicznej, za pomocą formularza na stronie bo.gdynia.pl lub pocztą elektroniczną na adres bo@gdynia.pl
2. osobiście w Laboratorium Innowacji Społecznych przy al. Zwycięstwa 96/98 w Gdyni oraz w siedzibach rad dzielnic
3. za pośrednictwem poczty tradycyjnej, adres: Laboratorium Innowacji Społecznych, al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia z dopiskiem „Projekt - Budżet Obywatelski". O przyjęciu wniosku decyduje data doręczenia.
Między 20 a 31 marca w gdyńskich dzielnicach odbywać się będą spotkania informacyjne z mieszkańcami dotyczące Budżetu Obywatelskiego, ale też potrzeb i priorytetów danej dzielnicy. Gospodarzami będą rady dzielnic, wsparcia merytorycznego udzielą pracownicy Laboratorium Innowacji Społecznych, komórek organizacyjnych Urzędu Miasta i jednostek miasta Gdyni.
Między 25 marca a 8 kwietnia 2017 odbędą się maratony pisania wniosków. W ich trakcie pracownicy Laboratorium Innowacji Społecznych oraz jednostek Urzędu Miasta będą pomagali w prawidłowym wypełnieniu zgłoszenia projektu, który miałby zostać zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Szczegółowy harmonogram zarówno spotkań w dzielnicach, jak i maratonów pisania wniosków, dostępny będzie od 6 marca na bo.gdynia.pl, gdynia.pl/budzetobywatelski, facebook.com/budzetobywatelskigdynia.
Kampania edukacyjno-informacyjna trwać będzie także w trakcie głosowania. Do jej przeprowadzenia zobowiązane są gdyńskie szkoły oraz przedszkola. Idea oraz zasady Budżetu Obywatelskiego mają zostać przybliżone i uczniom, i ich rodzicom.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się