Hobbitowe domki w ogrodzie botanicznym w Gdyni

Opublikowano poniedziałek, 11 września 2017, ostatnia aktualizacja poniedziałek, 11 września 2017 08:18:37

Trwa przebudowa Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie zobacz na mapie Gdyni. Główną atrakcją będą dwie nowe ścieżki edukacyjne: szlak wśród korzeni drzew oraz szlak Alicji w zaczarowanym lesie, na trasie których powstają domki przypominające hobbitowe norki. Efekty prac będzie można oglądać w listopadzie.


Prace w ogrodzie trwają od wiosny. Do tej pory wyremontowano miejsce ogniskowe, wybudowano parking dla rowerów, zadaszenie "klasy pod chmurką", plac zabaw, dodano nowe miejsca do aktywnego wypoczynku. Obecnie powstają dwie nowe ścieżki edukacyjne - szlak wśród korzeni drzew oraz szlak Alicji w zaczarowanym lesie.
 
Szlaki mają przyciągać odwiedzających
 
W pierwszym z nich na długości niemal dwóch kilometrów znajdą się stanowiska rozpoznawania gatunków fauny i flory dna lasu. Korzenie drzew zostaną wyeksponowane wzdłuż kładki.
 
Z kolei dla dzieci przygotowano 600-metrowy "Szlak Alicji w Krainie Czarów". Dzieci obejrzą leśny świat w mikro- i makroskali, gdzie grzyby, liście, szyszki i inne elementy poszycia zostaną pokazane w nienaturalnych rozmiarach. Najodważniejsi będą mogli spacerować na bosaka i zdobywać odznakę piechura, rozpoznając, czy idą po mchu, drewnie czy igliwiu.
 
Szlaki mają przyciągnąć zwiedzających do ogrodu w Marszewie, których dziś nie pojawia się tam wielu. A to dlatego, że Marszewo znajduje się na obrzeżach Trójmiasta, a jego atrakcje trącą myszką.
 
Domki czekają na wyposażenie
 
W ramach tej części inwestycji budowane są domki do złudzenia przypominające hobbicie norki. Nadleśnictwo Gdańsk chce wyposażyć je w pomoce dydaktyczne. Leśnicy szukają już przedsiębiorstw, które podejmą się zagospodarowania obiektów.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się