Rozkręć s-i-ę 2018. Wakacyjne warsztaty aktorsko-taneczno-lalkarskie

Opublikowano środa, 9 maja 2018, ostatnia aktualizacja środa, 9 maja 2018 08:25:12

Termin: 9-20 lipca 2018 r. ( z wykluczeniem soboty i niedzieli ) Godziny warsztatów: 9.00-15.00 (w tym czas na rekreację i posiłek) Miejsce: Gdyńska Szkoła Społeczna, ul. Kapitańska 37 Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku: 7-15 lat Organizatorzy: Gdyńska Szkoła Społeczna i Fundacja Pomysłodalnia Koordynatorka: Magdalena Olszewska Prowadzący: Warsztaty aktorskie i lalkarskie – Dominika Miękus (Teatr Baj Pomorski) oraz Robert Poryziński (Teatr Miejsca) Warsztaty taneczne – w trakcie ustalania Obowiązkowo należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci i młodzieży, które chciałyby zapoznać się z różnymi technikami gry aktorskiej, konstruowania różnych typów lalek, rekwizytów i scenografii, animacji lalkarskiej, technikami tańca i choreografii oraz technikami relaksacyjnymi.
Letnie warsztaty to oferta dla amatorów sztuki teatralnej, którzy mieli już okazję spróbować sił na scenie, jak również dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę artystyczną.
Wszystko będzie możliwe dzięki skoordynowanym, profesjonalnym działaniom warsztatowym, wydobywającym wrodzony potencjał dziecka. Założeniem jest, aby każdy uczestnik posiadł podstawowe umiejętności w zakresie zaproponowanych technik .
Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. Wszyscy będą pracować na gotowym scenariuszu „Mała Oj-czy-zna”. Finałem będzie widowiskowy spektakl uliczny…
Program warsztatów:
Pierwszy tydzień – integracja: zabawy ruchowe, sportowe, drama – próby czytane scenariusza, określenie działań w poszczególnych grupach, podział na role – zapoznanie się z technikami animacji lalek, ich tworzenia, konstruowaniem elementów scenografii – praca z ciałem, w tym: rytmika, koordynacja – etiudy z wykorzystaniem rekwizytu – praca w grupie: umiejętność zagospodarowania przestrzeni, gra z partnerem, z rekwizytem (np. megafony) – praca indywidualna: odkrywanie własnego potencjału – sztuka autopromocji – ćwiczenia relaksujące
Drugi tydzień – doskonalenie choreografii, technik gry aktorskiej – wykorzystanie technik pantomimicznych, poznawanie zasad budowania spektakli ulicznych – praca nad rolą, praca w grupie: umiejętność zagospodarowania przestrzeni, gra z partnerem – wykorzystanie instrumentów, komponowanie czytelnego komunikatu muzycznego, improwizacja – przygotowywanie elementów scenografii i kostiumów – uroczysty finał Warsztaty będą prowadzone na terenie Gdyńskiej Szkoły Społecznej, w salach lekcyjnych, jak również na terenie boiska i placu zabaw na terenie szkoły. Dzieci będą miały zapewnioną opiekę pedagogiczną, jak również poczęstunek w postaci napoju, ciastka, ciepłej zupy. Spektakl finałowy zostanie pokazany uroczyście i premierowo ostatniego dnia warsztatów rodzicom i zaproszonym gościom.

Koszt: 655 zł za całość
Zaliczkę w kwocie 150 zł należy wpłacić do 20 maja.
Resztę kwoty należy uiścić do 20 czerwca na konto Fundacji Pomysłodalnia: Bank Millenium 78116022020000000235633158 (z dopiskiem: imię i nazwisko dziecka + Warsztaty Rozkręć s-i-ę)
Spotkanie organizacyjne – 14.06.2018, godz. 17.00 w Gdyńskiej Szkole Społecznej
Informacji udziela koordynatorka pod nr tel. 608-661-616 lub mailowo: pomyslodalnia@gmail.com Sylwetki prowadzących: Dominika Miękus Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.
Od roku 2008 gra w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu. Jeszcze podczas studiów stworzyła etiudę marionetkową, która była pokazywana na wielu międzynarodowych, lalkowych festiwalach między innymi we Włoszech, Czechach, Grecji, Iranie oraz w Belgii w Tournai, gdzie za swoją etiudę otrzymała pierwszą nagrodę podczas festiwalu „Decouvertes, Images et Marionettes”. Zdobywczyni nagród i wyróżnień aktorskich na XXVI i XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu oraz na V Międzynarodowym Festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi. W październiku 2016 roku za swoje role aktorskie otrzymała nagrodę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika dla autorów największego wydarzenia artystycznego sezonu 2015/2016 w Teatrze Baj Pomorski. Prowadzi liczne warsztaty artystyczne, teatralne dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz pedagogów i animatorów kultury. Jako Pani Redaktor „Waleriana” współtworzy internetowe, muppetowe studio telewizyjne „Spotkania TV” będące zakulisowym programem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek „Spotkania” w Teatrze Baj Pomorski. Zdeklarowana lalkarka kochająca świat animacji. Robert Poryziński Sztuki animacji lalką uczył się na Uniwersytecie Ludowym w Błotnicy Strzeleckiej. W latach 1990-1993 pracował w Miejskim Domu Kultury jako instruktor teatralny. W 2005 roku założył uliczny teatr ,,Lalki” i zadebiutował w Borach Tucholskich, zdobywając grand prix w Ogólnopolskim Programie Harmonia Światła – Harmonia Muzyki. Od 2010 do sierpnia 2017 roku instruktor, reżyser, scenarzysta, animator teatru lalek w Miejskim Centrum Kultury. Prowadząc swoją grupę ,,Teatr Sześciu Dębów”, którą tworzyła młodzież ze szkół gimnazjalnych i średnich w Płońsku wystawił 15 premier. Pomysłodawca i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalkowych i Ulicznych w Płońsku ,,Calineczka”, który od 2010 roku miał już 8 edycji, a na każdej z nich pojawiały się Teatry Lalkowe i Grupy Kuglarskie z całego kraju. Instruktor zajęć teatralnych w przedszkolach na terenie Gminy Płońsk, oraz wielokrotny gość w placówkach dla dzieci niepełnosprawnych, w których również odbywały się warsztaty teatralne oraz kuglarskie. Kilkakrotnie współpracował ze Stowarzyszeniem Idziemy na Spacer podczas wydarzeń związanych z Dniami Autyzmu oraz z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz dzieci chorych na padaczkę. W latach 2013-2017 prowadzący grupę kuglarską ,,Straszydło w Drodze”. Obecnie instruktor zajęć w Stowarzyszeniu Spadochron w Płońsku, które zajmuje się dziećmi niepełnosprawnymi. Pasjonat sztuki, teatru i literatury.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się