Teatr Muzyczny zaprasza latem

Opublikowano wtorek, 15 maja 2018, ostatnia aktualizacja wtorek, 15 maja 2018 14:45:30

Lato w teatrze? Czemu nie! W tym roku Teatr Muzyczny w Gdyni przygotował dla mieszkańców oraz wszystkich odwiedzających nasze miasto prawdziwą ucztę kulturalną. W lipcu i sierpniu na deskach teatru będzie można zobaczyć wyśmienite spektakle, które przyciągają rzesze widzów. Przed nami rewelacyjny musical, szalona brytyjska farsa i współczesna amerykańska komedia z udziałem publiczności.

O premierze Notre Dame de Paris było głośno na długo, zanim pojawił się na deskach Teatru Muzycznego imienia Danuty Baduszkowej. Na musical polscy widzowie czekali od czasów paryskiego pokazu w 1998 roku. Wtedy w rolę dzwonnika Quasimodo wcielił się popularny w Polsce wokalista Garou. Piosenka Belle w jego wykonaniu została nominowana do tytułu Piosenka Wieku (Song of the Century).

Od września 2016 roku polską wersją Quasimodo, Esmeraldy, Frollo i Phoebusa mogą się zachwycać widzowie Teatru Muzycznego w Gdyni. Scenografia „Notre Dame de Paris", którą można zobaczyć w gdyńskim teatrze, jest pierwszą, oryginalną scenografią z paryskiej premiery. Jej największym elementem jest ściana wzorowana na paryskiej Katedrze Najświętszej Marii Panny, która zajmuje całe okno sceny. Po ścianie przemieszczają się tancerze, a w górnych partiach akrobaci.

Od premiery, na którą bilety wyprzedały się w ekspresowym tempie, musical cieszy się niesłabnącą popularnością. Widowisko, które z rozmachem prezentuje smutną historię paryskiego dzwonnika, chwyta za serce i pozostaje w pamięci widza na długo.

Spektakl można będzie oglądać latem w terminach: od 26 do 29 lipca o godz. 20.00 i od 2 do 5 sierpnia również o godz. 20.00.
 
Szalone Nożyczki to niepowtarzalna szansa dla widza, by jako detektyw mógł współdecydować o zakończeniu spektaklu.

Spektakl jest amerykańską komedią współczesną, której akcja dzieje się w salonie fryzjerskim. „Szalone nożyczki” to właśnie nazwa wyjątkowego salonu fryzjerskiego. Słynie on z doskonałej obsługi i profesjonalnych usług. Niestety na jego nienaruszonej reputacji pojawia się skaza… tajemnicze morderstwo… Podejrzani są zarówno pracownicy salonu, jak i jego klienci… Jeśli chcesz wiedzieć kto zabił, przyjdź i zdecyduj sam…
 
W 1997 Szalone Nożyczki zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa jako najdłużej grana sztuka scen amerykańskich (29 lat bez przerwy). Przetłumaczona na kilkanaście języków, do tej pory doczekała się 50 tysięcy przedstawień na całym świecie. Spektakl zdobył nagrodę Charliego Chaplina i America’s Raven Award.

Sztuka będzie grana od 26 do 29 lipca o godz. 20.00.
 
Z kolei sierpniu widzowie będą mogli obejrzeć Okno na Parlament - szaloną brytyjską farsę z polityką w tle.
 
W Oknie na Parlament główny bohater jest ministrem, który zafundował sobie na konto rządu apartament we wspaniałym hotelu, by tam spędzić noc z kochanką. Jednak romans zakłóca szereg niecodziennych postaci m.in. gapowaty sekretarz, wścibski kierownik hotelu, tajemnicza szafa i... trup!

Szalone tempo i zaskakujące zwroty akcji to tylko niektóre z wielu określeń pasujących do twórczości docenianego przez widzów i krytyków angielskiego dramaturga, laureata Order of the British Empire. Najważniejszym czynnikiem decydującym o ogromnej popularności twórczości Raya Cooneya jest humor. 

Terminy spektakli: od 2 do 5 sierpnia o godz. 20.00.

Więcej informacji na temat spektakli oraz biletów znajdują się na stronie internetowej http://muzyczny.org/pl/.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się