Wakacyjne warsztaty Rozkreć s-i-ę

Opublikowano wtorek, 21 maja 2019, ostatnia aktualizacja wtorek, 21 maja 2019 14:07:21

Rozkręć s-i-ę 2019 Wakacyjne warsztaty aktorsko-taneczne i konstruktorskie

Rozkręć s-i-ę 2019 Wakacyjne warsztaty aktorsko-taneczne i konstruktorskie

Termin: 1-12 lipca 2019 r. (z wykluczeniem soboty i niedzieli)
Godziny warsztatów: 9.00-15.00 (w tym czas na rekreację i posiłek)
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Morska 192, Gdynia

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku: 7–15 lat

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 10 i Fundacja Pomysłodalnia
Prowadzący: Warsztaty aktorskie – Hanna Łubieńska (Teatr Czwarte Miasto), Wojciech Stachura (Teatr Miniatura)
Warsztaty taneczne – Hanna Łubieńska Koordynatorka: Magdalena Olszewska
Obowiązkowo należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Fundacji Pomysłodalnia (www.pomyslodalnia.pl).

Warsztaty ze specjalistami są przeznaczone dla dzieci i młodzieży, które chciałyby zapoznać się z różnymi technikami gry aktorskiej, konstruowaniem rekwizytów i scenografii, animacji lalkarskiej, technikami tańca i choreografii, technikami relaksacyjnymi, w tym oddechowymi. Letnie warsztaty to oferta dla miłośników teatru i dobrej zabawy, którzy mieli już okazję spróbować sił na scenie, jak również dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę artystyczną. Wszystko będzie możliwe dzięki skoordynowanym, profesjonalnym działaniom warsztatowym, wydobywającym wrodzony potencjał dziecka. Założeniem wakacyjnych warsztatów jest to, aby każdy uczestnik posiadł podstawowe umiejętności w zakresie zaproponowanych technik oraz poszerzył wiedzę ekologiczną. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. Finałem będzie spektakl otwarty dla publiczności. Chętne dzieci będą miały możliwość zbudowania hotelików dla owadów zapylających i pożytecznych.

Program warsztatów:
Pierwszy tydzień – integracja: zabawy ruchowe, sportowe, drama – próby czytane scenariusza, określenie działań w poszczególnych grupach, podział na role – zapoznanie się z technikami animacji lalek, ich tworzenie, konstruowanie elementów scenografii – praca z ciałem, w tym: rytmika, koordynacja – etiudy z wykorzystaniem rekwizytu – praca w grupie: umiejętność zagospodarowania przestrzeni, gra z partnerem, z rekwizytem, kukłą – zajęcia taneczne – poznanie różnych stylów, elementy tańca ludowego, step – układanie choreografii do piosenek wykorzystanych do spektaklu, nauka piosenek – praca indywidualna: odkrywanie osobistego potencjału – sztuka autoprezentacji – ćwiczenia relaksujące, oddechowe – budowa hotelików dla owadów pożytecznych

Drugi tydzień – doskonalenie choreografii, technik gry aktorskiej – praca nad rolą, praca w grupie: umiejętność zagospodarowania przestrzeni, gra z partnerem – wykorzystanie instrumentów, improwizacja – przygotowywanie elementów scenografii i kostiumów – budowa hotelików dla owadów pożytecznych – uroczysty finał

Warsztaty będą prowadzone na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Gdyni (przy ul. Morskiej 192, dzielnica: Chylonia, stacja SKM: Gdynia Leszczynki), w salach lekcyjnych, sali gimnastycznej, jak również na terenie boiska, placu zabaw na terenie szkoły, Parku Kilońskiego. Dzieci będą miały zapewnioną opiekę pedagogiczną, jak również poczęstunek w postaci napoju, ciastka, ciepłej zupy. Spektakl finałowy zostanie pokazany uroczyście i premierowo ostatniego dnia warsztatów rodzicom i zaproszonym gościom.

Koszt: 695 zł za całość
Przedpłaty w kwocie 150 zł należy dokonać do 31.05.2019 (przedpłata jest równoznaczna z rezerwacją miejsca)
Pozostałą kwotę 545 zł należy wpłacić do 15.06.2019 na konto Fundacji Pomysłodalnia: Bank Millenium 78116022020000000235633158 (z dopiskiem: imię i nazwisko dziecka + Warsztaty Rozkręć s-i-ę)

Informacji udziela koordynatorka pod nr tel. 608-661-616 lub mailowo: pomyslodalnia@gmail.com

Spotkanie organizacyjne – 12.06.2019, godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 10

Sylwetki prowadzących:
  • Hanna Łubieńska Absolwentka StudiumWokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni, aktualnie aktorka teatru Czwarte Miasto. Występowała m.in. na scenach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatru Animacji w Poznaniu, Teatru „Mój Teatr” w Poznaniu. Śpiewała w chórkach z wieloma polskimi i zagranicznymi wokalistami, m.in. w radiowej Trójce w studiu im. Agnieszki Osieckiej, WOŚP w TVP 2, podczas koncertów na Przystanku Woodstocku, Open’erze, festiwalu Wschód Piękna i na wielu festiwalach reggae. Otwierała 64. galę KSW. Nagrała płytę z zespołem Jafia Namuel. Posiada wieloletni staż w śpiewaniu muzyki gospel, występowała z chórem Klaster i Gospel Joy. Z powodzeniem realizuje się w różnych projektach muzycznych, teatralnych, a także okołofilmowych w Polsce i za granicą. Prowadzi warsztaty aktorskie, wokalne i taneczne na terenie Pomorza.
  • Magdalena Olszewska Prezes Fundacji Pomysłodalnia. Absolwentka Filologii Polskiej UG, recenzentka teatralna i literacka, redaktorka naczelna „Pomorza Kultury”, dziennikarka „Gazety Świętojańskiej”, korektorka, stypendystka Marszałka Pomorskiego w dziedzinie kultury (2013, 2015, 2019), scenarzystka, reżyserka, animatorka życia kulturalnego Fundacji Pomysłodalnia: „Śpiewający Aktorzy”, „Bliżej teatru”, „Teatr na nowe czasy”, Kongres Kultury Pomorskiej, działania w ramach Teatru Umiejętności.
  • Wojciech Stachura Aktor Miejskiego Teatru Miniatura, zadebiutował w Gdańsku w 2013 r. tytułową rolą w spektaklu „Fahrenheit” w reżyserii Michała Derlatki. Aktywnie współtworzy życie kulturalne Trójmiasta. Poza macierzystym teatrem regularnie uczestniczy w projektach niezależnych i bierze udział w przedsięwzięciach innych instytucji. Współpracuje m. in. z Teatrem Gdynia Główna, Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Kameralną w Sopocie, Fundacją Pomysłodalnia oraz Instytutem Teatralnym im. Raszewskiego w Warszawie. Prowadzi warsztaty edukacyjne, jest wiceprezesem Fundacji KonglomeArt. Ukończył Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza na Wydziale Lalkarskim w Białymstoku. Jeszcze trakcie studiów występował w Białostockim Teatrze Lalek oraz w Teatrze Latarnia Magiczna. W wolnym czasie zajmuje się również konstrukcją i budową lalek, odpowiadał za konstrukcję lalek m.in. do dyplomu indywidualnego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu na podstawie „Czekając na Godota” w reż. Agaty Kucińskiej oraz spektaklu „Mała śmierć” w reż. Katarzyny Kołodziejczak, zrealizowanego w ramach stypendium „Młodzi Twórcy” w Białymstoku.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się