ODLOTOWE WAKACJE 7 DNI W TYGODNIU

Opublikowano środa, 12 czerwca 2019, ostatnia aktualizacja środa, 12 czerwca 2019 15:00:15

Centrum Nauki EXPERYMENT dobrze wie, co najbardziej ekscytuje małych i dużych naukowców.

Dlatego w tym roku, począwszy od 24 czerwca przez całe wakacje można będzie dokonywać nieustannej i nieskrępowanej eksploracji przestrzeni powietrznej i kosmosu!

Wakacje 2019 w Centrum Nauki EXPERYMENT nie uznają przerw. Nauka i zabawa w tym roku trwać będzie przez 7 dni w tygodniu, co oznacza, że po raz pierwszy w swojej historii Centrum otwarte będzie dla zwiedzających również w poniedziałki.

Tegoroczne lato w EXPERYMENCIE to ODLOTOWE WAKACJE. W Centrum można będzie poznać zakamarki kosmosu, ale także dowiedzieć się między innymi dlaczego samoloty latają i czy w przestrzeni kosmicznej jest światło. Na żądnych wiedzy młodych eksploratorów czekać będą odlotowe warsztaty otwarte, dostępne na wystawie. Dzieci dowiedzą się m.in. czym jest próżnia i jak zachowują się umieszczone w niej obiekty oraz do czego w zasadzie samolotom służą skrzydła. Sprawdzą też co jest silniejsze: laser czy… mleko! A to jedynie część zabaw z nauką, jaką serwować będą edukatorzy na wystawie. Oczywiście nie zabraknie także warsztatów rodzinnych zatytułowanych AEROSPACE – na nich w trakcie ekscytującej gry dzieci i ich opiekunowie będą odwiedzać różne planety, poznają panujące na nich warunki i pozbierają cenne próbki. Wszyscy będą musieli jednak pamiętać, że w przestrzeni kosmicznej tlen kończy się bardzo szybko! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, warsztaty będą dodatkowo biletowane.
Rzecz jasna kalendarz wydarzeń Centrum Nauki EXPERYMENT również w czasie ODLOTOWYCH WAKACJI pękać będzie w szwach od wszelkiego rodzaju dodatkowych i cyklicznych wydarzeń i aktywności. Część z nich związana będzie z tematem przewodnim: spotkać się będzie można z ekspertami oraz naukowcami, którzy opowiedzą o swojej pracy związanej z kosmosem czy lataniem, ale także o porażkach, jakie ponosiliśmy podczas dotychczasowej eksploracji kosmosu.
Na początku wakacji do EXPERYMENTU zajrzą także WOPR-owcy, którzy zaprezentują swoje narzędzia pracy oraz przeprowadzą szkolenia pierwszej pomocy, by wakacje nad wodą były również odlotowe. Nie zabraknie ich czworonożnych towarzyszy, którzy również dbają o bezpieczeństwo zabawy na gdyńskich kąpieliskach. Zapraszamy na pełen letni odlot w Centrum Nauki EXPERYMENT, 7 dni w tygodniu!

Szczegóły: http://bit.ly/odlotowewakacje www.experyment.gdynia.pl

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się