Rekrutacja rodzin w edukacji domowej do projektu EDUKACJA BEZ PRZYMUSU

Opublikowano środa, 18 września 2019, ostatnia aktualizacja środa, 18 września 2019 13:50:59

Zapraszamy rodziny w Edukacji Domowej do udziału w projekcie EDUKACJA BEZ PRZYMUSU w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Udział jest BEZPŁATNY, a spotkania odbywać się będą w Podziemiach Hal Targowych gospodarowanych przez Stowarzyszenie Halo Kultura.

 Projekt będzie realizowany w okresie 23.09.2019-14.10.2019. Chcemy wspólnie przygotować przestrzeń dla dzieci będących w edukacji domowej do rozwijania talentów i współdziałania w grupie rówieśniczej. Jednocześnie planujemy stworzyć sieć wsparcia dla rodzin ED wśród gdyńskich instytucji (kultury, oświaty i sportu). Będziemy spotykać się w przestrzeni Halo Kultury - jest to miejsce tętniące kulturą, a artyści, którzy je współtworzą z pasją przekazują swoją wiedzę, prowadząc warsztaty i oprowadzając po swoich pracowniach. Wierzymy, że będzie to przełomowy impuls do rozwoju odkrytych pasji u dzieci, a może również u rodziców. Cały projekt będzie oparty o metodę Dragon Dreaming, zbudujemy wspólnie cele i bardzo liczymy na wkład każdej rodziny i jej zaangażowanie. W ramach projektu przewidujemy: DLA DZIECI: 6 godzin warsztatów z artystami Halo Kultury w zakresie: fotografii analogowej, rękodzieła oraz arteterapii, a także pracę metodą projektową - celem naszych wspólnych działań będzie zaprojektowanie wnętrza Otwartej Pracowni Ślad (z udziałem architekta i dekoratora wnętrz), która stanowić będzie dla dzieci stałą bazę wolną od dorosłych, otwartą na ich pomysły.
DLA RODZICÓW: 4 godzinne warsztaty trenerskie w zakresie wspierania rozwoju talentów i pasji u swoich dzieci. Dołącz do projektu i wspólnie rozwijajmy edukację domową w województwie pomorskim, wzmacniając naszą społeczność!
HARMONOGRAM: Spotkania dla dzieci w ramach projektu odbywać się będą przez cztery tygodnie w każdy poniedziałek i środę w godz. 10:00-14:00, tj: 23.09, 25.09, 30.09, 2.10, 7.10, 9.10 oraz 14.10
Warsztaty trenerskie dla rodziców odbędą się 2.10 w godz. 16:00-20:00
OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. Obowiązują zapisy.

2. Obowiązuje limit miejsc do 10 dzieci. 

3. Nie decyduje kolejność zgłoszeń.

4. Każdy z uczestników otrzyma indywidualny dyplom zaświadczający udział w projekcie.

5. Warunkiem zakwalifikowania dziecka do udziału w projekcie jest udział rodzica/opiekuna w warsztatach trenerskich.

ZAPISY DO 20.09.2019 UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY 
Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/qFwgbUVRfiT37W7y7

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, lub zadzwoń: Koordynatorka projektu: Magdalena Błeńska - tel. 665621112 (kontakt@edukacjabezprzymusu.pl)

Projekt realizowany jest w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Operatorem Programu w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej, instytucja kultury Miasta Gdańska. Organizatorem projektu jest Fundacja WspólDzielnia w partnerstwie z Fundacją Miejsce Tworzenia, Stowarzyszeniem Halo Kultura oraz Fundacją Wielkie Rzeczy.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się