Międzynarodowy Dzień Mediacji - spotkanie infomacyjne

Opublikowano środa, 2 października 2019, ostatnia aktualizacja czwartek, 3 października 2019 15:38:13

W tym roku ponownie świętujemy obchody Międzynarodowego Tygodnia Mediacji.

W związku z tym Miasto Gdynia wraz z adwokat Honoratą Janik- Skowrońską oraz mediatorem Magdą Bellwon organizują spotkanie dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką już w środę 16 października 2019 r. w godzinach 16:00-18:00 w Gdynia InfoBox Obserwatorium Zmian. W spotkaniu uczestniczyć będzie również Sędzia Izabela Górnikiewicz-Wróbel.

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą poznać zasady mediacji, które są w konflikcie, lub które pracują z osobami, które potrzebują wsparcia mediatora.
Porozmawiamy o współpracy:
- mediatora,
- adwokata
- oraz sądu.
Poruszymy temat z broszury „Dziecko w centrum w sytuacji rozstania rodziców” w kontekście mediacji i ugody.

Czym jest mediacja? To doskonała alternatywa zarówno dla ewentualnego procesu sądowego jak i każdej sytuacji spornej, której rozwiązania nie potrafimy sami dostrzec. Istota mediacji tkwi w dobrowolnej i niesformalizowanej rozmowie Stron, z udziałem osoby neutralnej i bezstronnej czyli mediatora, który koncentruje się przede wszystkim na wsparciu uczestników mediacji w znalezieniu satysfakcjonującego rozwiązania.

Mediacja nadaje się do niemal każdego sporu, pochłania wielokrotnie mniej czasu i kosztów niż proces, jest własnym, a więc bardziej satysfakcjonującym rozwiązaniem stron, a w dodatku daje szansę rzeczywistego wynagrodzenia szkód i odbudowania dobrych relacji – przede wszystkim w biznesie.

Doskonale sprawdza się w sprawach gospodarczych, sporach pracowniczych, konfliktach w zespołach i pomiędzy wspólnikami. Skoncentrowana jest na budowie lepszej lub choć możliwie dobrej przyszłości, a nie na rozpamiętywaniu przeszłości.

Skupia się na poprawie relacji w biznesie, pozwala „iść do przodu”, zostawiając za sobą problemy rozwiązane w sposób satysfakcjonujący dla każdego.

W tym roku obchody Międzynarodowego Tygodnia Mediacji świętujemy od 14.10.2019 r. do 18.10.2019 r.

Do zobaczenia w środę, 16 października 2019 roku.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się