Traktuj mnie poważnie

Opublikowano środa, 20 listopada 2019, ostatnia aktualizacja środa, 20 listopada 2019 11:00:44

Co roku, od kilku lat, Gdynia Rodzinna przygotowuje z okazji Międzynarodowego dnia praw dziecka kampanię społeczną. Tegoroczna dotyka bardzo ważnego problemu – depresji młodych ludzi. To choroba, która może dotknąć osoby w każdym wieku. Cierpi na nią prawie jedna trzecia nastolatków. Spot pt. „Traktuj mnie poważnie" opowiada o tym jak na depresję patrzy osoba, która jej doświadcza.

Co roku staramy się poruszyć tematy ważne, niepopularne, trudne ale jakże istotne z perspektywy praw dziecka. Rozmawialiśmy już o prawie dzieci do własnego zdania, i prawie do bycia wysłuchanym bez oceniania. Rozmawialiśmy o dzieciach w trakcie rozstania rodziców. O tym jak chronić je w tej trudnej dla rodziny sytuacji. W tym roku, powołując się na prawo do życia i zdrowia przywołujemy temat depresji wśród dzieci i młodzieży.  Przygotowaliśmy spot pt. „Traktuj mnie poważnie" Opowiada o tym jak na depresję patrzy osoba, która jej doświadcza. Podpowiadamy także gdzie szukać pomocy – wyjaśnia Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej Urzędu Miasta Gdyni.

Spot pt. „Traktuj mnie poważnie” do 21 listopada prezentowany jest w Gdyńskim Centrum Filmowym oraz w mediach społecznościowych.

Ponadto będzie można zobaczyć go:
  • 19 listopada o godz. 17:30 – na spotkaniu dla rodziców i opiekunów z psychologiem Izabelą Drewicz-Czupryniak o symptomach depresji u dzieci i młodzieży oraz o tym, gdzie i jak szukać informacji, pomocy i wsparcia; Centrum Aktywności Rodziny, ul. Świętojańska 1;
  • 20 listopada o godz. 16:00 – podczas warsztatu psychoedukacyjnego dla rodziców i opiekunów z psychologiem Arturem Gębką opowiadającym o depresji u dzieci i młodzieży; Centrum Aktywności Rodziny, ul. Świętojańska 1;
  • 20 listopada o godzinie 17:30 - podczas moderowanej dyskusji dla młodzieży pt. „Depresja - Akademia Choroby Prawdziwej” przeprowadzonej przez uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, pomysłodawczynie kampanii społecznej dla młodzieży. Wypracowanie rozwiązań i wniosków w kwestii dalszego działania i współpracy; Sesja Młodzieżowej Rady Miasta, Urząd Miasta Gdyni.
Źródło: www.gdyniarodzinna.pl
 


 

https://www.gdynia.pl/storage/uzytkownicy/m.omachel@gdynia.pl/R%C3%B3%C5%BCne_3/Depresja_long_napisy.mp4

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się