Tygodniowe zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Lato 2020

Opublikowano czwartek, 4 czerwca 2020, ostatnia aktualizacja piątek, 19 czerwca 2020 07:39:21

Będą mogły zajrzeć do teatralnych i muzealnych kulis, stanąć za filmową kamerą albo… zorganizować filmowy festiwal – takie atrakcje czekają uczestników Kinowych Wakacji w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Tygodniowe półkolonie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat odbędą się aż w sześciu terminach, w lipcu i sierpniu 2020 roku.

Oferta jest dostępna w dwóch wersjach tematycznych: filmowej oraz kulturalnej, przygotowanej wspólnie z innymi gdyńskimi instytucjami kultury. Pierwszy turnus rozpoczyna się już 13 lipca.

Organizatorzy zapewniają dzieciom wykwalifikowaną kadrę prowadzących warsztaty oraz opiekunów kolonijnych. Każdego dnia przewidziany jest ciepły posiłek. Gdyńskie Centrum Filmowe prowadzi zajęcia w formie półkolonii już od 2018 roku, zarówno podczas ferii zimowych, jak i letnich wakacji.

Zapisy prowadzone są telefonicznie bądź pocztą elektroniczną:

58 621 15 09
polkolonie@gcf.org.pl

Cena: 799 złotych

Wakacje Kulturalne

Uczestnicy poznają bliżej ofertę kulturalną Gdyni, a najważniejszym instytucjom kultury w mieście przyjrzą się od kulis. Dzieci będą zwiedzać ich niedostępne na co dzień zakamarki. Dowiedzą się, na czym polega praca w takich miejscach. Wezmą też udział w tematycznych warsztatach, przygotowanych przez poszczególne instytucje. 

Wakacje filmowe

Uczestnicy, podczas zajęć w Gdyńskim Centrum Filmowym, wspólnie stworzą krótki film, który zaprezentują podczas zorganizowanego własnymi siłami „festiwalu filmowego”. Pierwsze trzy dni przeznaczone zostaną na obmyślanie koncepcji filmu i jego scenariusza oraz realizację zdjęć na planie filmowym. Czwartego dnia film zostanie zmontowany, a grupa skupi się na przygotowaniach do festiwal: od zaproponowania jego nazwy, po przygotowanie plakatu i nagrody. 

Finałowy dzień półkolonii będzie pełen wrażeń, których dostarczą: projekcja filmu, przygotowana przez uczestników konferencja prasowa oraz gala wręczenia nagród i bankiet zakończenia festiwalu.

Liczba uczestników jednego turnusu: 15 osób
 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się