Letnie Akademie Filmowe w GCA

Opublikowano środa, 29 lipca 2020, ostatnia aktualizacja środa, 29 lipca 2020 15:48:38

Letnie Akademie Filmowe odbywają się w ramach projektu Kinoteatr i nowe technologie, stworzonego z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku 10 – 15 lat, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu jest pokazanie młodszym i starszym odbiorcom, w jaki sposób kreatywnie wykorzystać ogólnodostępne narzędzia technologiczne (laptop czy smartfon), zarówno w procesie edukacji, jak i podczas twórczej zabawy z pogranicza szeroko rozumianej sztuki plastycznej, rękodzielnictwa, aktorstwa, czy realizacji dźwięku.


W Gdyńskim Centrum Animacji rozpoczynamy realizację projektu Letnią Akademią Dźwięku oraz Letnią Akademią Animacji. Każdy z bloków tematycznych dedykowany jest dzieciom w wieku 10-15 lat. Zajęcia zostaną przeprowadzone na terenie GCA, przy ul. Gołębiej 9 w Gdyni.
 
Znacie Misia Uszatka? A Coralgola, Rodzinę Treflików i Lego Movie?
Na pewno znacie i wiecie, że łączy je technika animacji poklatkowej. To metoda tworzenia filmu oparta na zestawianiu szeregu osobnych zdjęć. Długo by opowiadać, a my nie mamy czasu i miejsca. Przyjmijcie więc zaproszenie na BEZPŁATNE warsztaty Letniej Akademii Filmowej. We współpracy z animatorami Studio filmowe TREFL przygotowaliśmy dwa bloki tematyczne:
Letnią Akademię Dźwięku (17-21.08.) oraz Letnią Akademię Animacji (24-28.08.).


Letnia Akademia Dźwięku
Na warsztatach uczestnicy poznają podstawy realizacji dźwiękowych – proces tworzenia słuchowisk, reportaży dźwiękowych i audycji radiowych. Będą mieli również możliwość poznania technik dubbingu filmowego. Podczas akademii uczestnicy będą wykorzystywali aplikacje mobilne, webowe oraz darmowe oprogramowanie. Zajęcia będą pobudzały kreatywność, rozwijały wyobraźnię dźwiękową oraz wrażliwość słuchową uczestników.
Czas trwania: 20 h zrealizowanych w ciągu 5 dni (po 4h dziennie)
Termin: 17 – 21 sierpnia 2020
Wielkość grupy: do 15 osób
Zapisy: https://bit.ly/LetnieAkademie

Letnia Akademia Animacji
To intensywny kurs animacji poklatkowej, podczas którego uczestnicy poznają technikę stop motion, tworząc pod czujnym okiem profesjonalistów. Zajęcia przeznaczone są dla mieszkańców Trójmiasta, ale nasza oferta skierowana jest również do dzieci spędzających wakacje w województwie pomorskim.
Czas trwania: 20 h zrealizowanych w ciągu 5 dni (po 4h dziennie)
Termin: 24 – 28 sierpnia 2020
Wielkość grupy: do 15 osób
Zapisy: https://bit.ly/LetnieAkademie
W razie pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu: +48 505 552 115  lub biuro@gca.edu.pl

Efektem zajęć poszczególnych warsztatów będzie samodzielne tworzenie animacji poklatkowej - od powstania koncepcji do realizacji filmu. Letnie Akademie Filmowe są sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji:
http://gca.edu.pl/kinoteatr-i-nowe-technologie/

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się