Nie czekaj! Pobierz aplikację Gdynia.pl

Opublikowano czwartek, 8 października 2020, ostatnia aktualizacja czwartek, 8 października 2020 11:01:39

​Gdyńskie usługi cyfrowe nieustanie rozwijają się, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Już ponad 50 tysięcy gdynian i gdynianek korzysta z Karty Mieszkańca – czas na aplikację Gdynia.pl w nowej odsłonie! Już dziś możesz poznać jej możliwości na swoim smartfonie z Androidem.

– Idea Smart City wyznacza cyfrowe ambicje naszego miasta i już dziś Gdynia jest wskazywana jako wzór jej realizacji, nie tylko w Polsce – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Nieustanie pracujemy nad podnoszeniem jakości usług oferowanych gdynianom. Celem jest przybliżanie miasta jego mieszkańcom w wielu obszarach ich codziennego życia – kiedy odwożą dzieci do przedszkoli, kontaktują się ze szkołą, załatwiają sprawę w Urzędzie Miasta, planują aktywny wypoczynek w gronie przyjaciół i rodziny. Dzięki kontu i Karcie Mieszkańca, a także prezentowanej właśnie, zaktualizowanej aplikacji, mamy dostęp do całego pakietu usług w jednym miejscu. To szczególnie istotne w czasie ograniczeń związanych ze stanem epidemii, usługi online zwiększają bowiem nasze bezpieczeństwo.

Dlaczego warto pobrać aplikację Gdynia.pl?

– Najświeższa odsłona aplikacji Gdynia.pl to jeszcze większa intuicyjność dla użytkownika, nowe funkcje i integracja wielu obszarów życia nowoczesnego miasta – mówi Piotr Wiśniewski, kierownik Gdyńskiego Centrum Kontaktu. – Aplikacja to uzupełnienie cyfrowego środowiska gdyńskich usług online, które teraz mamy dosłownie w zasięgu ręki – w naszym smartfonie. Jednocześnie ponad 50 000 użytkowników Karty Mieszkańca może bardziej komfortowo korzystać z jej możliwości, bez konieczności noszenia plastikowej karty w portfelu.

Jakie funkcje ma aplikacja Gdynia.pl?

Wiadomości pozwolą Ci być na bieżąco z tym, co się dzieje w Gdyni. Wszystkie informacje są podzielone tematycznie. Teraz łatwo i szybko możesz przeglądać to, co Cię najbardziej interesuje. Wybieraj działy: społeczeństwo, nauka, sport i zdrowie oraz kultura lub śledź Co nowego.

Wydarzenia – tu sprawdzisz, gdzie i kiedy warto być. Odkrywaj najciekawsze wydarzenia w mieście i doświadczaj niepowtarzalnych chwil! Wszystko łatwo wyszukasz dzięki wygodnemu kalndarzowi. Wystarczy wskazać datę oraz wybrać, co Cię interesuje. Za sprawą mapy bez problemu trafisz do celu. Funkcja "ulubione" pozwoli Ci zachować interesujące wydarzenia.

Komunikaty informują o aktualnych utrudnieniach w mieście. Tu dowiesz się o ostrzeżeniach meteorologicznych, zmianach w organizacji ruchu, awariach czy poważnym wypadku.

Przedszkole to moduł, dzięki któremu rodzice mogą kompleksowo zarządzać obecnością dziecka w przedszkolu – od zgłoszenia nieobecności, przez sprawdzenie opłat, po wskazanie osób uprawnionych do odbioru przedszkolaka po zajęciach.

E-dziennik to funkcjonalność, bez której trudno dziś wyobrazić sobie kontakt gdyńskich rodziców ze szkołą ich dzieci. Teraz informacje z placówki dotrą jeszcze łatwiej i szybciej.

Asystent Mieszkańca pomoże Ci zadbać o swoje sąsiedztwo. Widzisz usterkę w mieście, taką jak: nielegalne wysypisko, baner reklamowy ograniczający widoczność czy powalone drzewo? Przy pomocy Asystenta w kilku prostych krokach prześlesz zgłoszenie, którym my się już zajmiemy. Aby skorzystać z Asystenta, zaloguj się za pomocą danych Karty Mieszkańca, wybierz dział i rodzaj zgłoszenia, a następnie wskaż na mapie miejsce, którego ono dotyczy. Dodaj zdjęcia i opis, a następnie kliknij "Wyślij". Dzięki powiadomieniom możesz na bieżąco śledzić postęp, sprawdzając status zgłoszenia. Wszystkie sprawy są widoczne na interaktywnej mapie zgłoszeń.

Karta Mieszkańca - aplikacja jeszcze bardziej ułatwi Ci korzystanie z niej. W aplikacji możesz na bieżąco sprawdzać swoje zniżki, przejrzeć listę partnerów akcji czy odnaleźć ich na mapie miasta. Korzystając ze zniżek, nie musisz już okazywać plastkiowej karty. Wystarczy zalogować się do aplikacji i okazać wygenerowany automatycnie QR kod. Korzystaj ze zniżek, oszczędzaj czas i sprawdź nowe możliwości.

Pogoda to funkcja jak znalazł jesienią! Z aplikacją nie zaskoczy Cię już deszcz. Pogoda posiada bardzo rozbudowane dane, obejmujace temperaturę powietrza i prędkość wiatru, wilgotność, prawdopodobieństwo wystąpienia opadów, ciśnienie czy indeks UV. Dzięki aplikacji poznasz stan jakości powietrza w Gdyni – nawet w wybranej dzielnicy - wraz z zaleceniami dla dzieci czy osób uprawiających sport.

Rezerwacja wizyt jest łatwym w obsłudze modułem rezerwacji online. Jeśli masz Kartę Mieszkańca i chcesz załatwić sprawę w Urzędzie Miasta, tu szybko i wygodnie ustalisz termin, który Ci odpowiada. Aby zarezerwować wizytę, po zalogowaniu na dane z Karty Mieszkańca, należy wybrać rodzaj sprawy (rejestracja pojazdów, prawa jazdy, dowodów osobisty, ewidencja ludności oraz urząd stanu cywilnego) oraz dzień i godzinę planowanej wizyty. Po wypełnieniu formularza, a następnie wybraniu przycisku „Rezerwuj”, na Twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie rezerwacji.

Już dziś można pobrać aplikację na smartfony z systemem Android. W najbliższym czasie będzie ona dostępna także na iOS.

e-GDYNIA
Gdynia jest w Polsce pionierem w zakresie wdrażania usług miejskich w oparciu o nowe technologie. W 2012 roku uruchomiono pierwszego w Polsce Wirtualnego Urzędnika (Chatbota), a następnie wdrożono E-dziennik oraz Cyfrowy Urząd z ponad 160 e-usługami.

Gdyńskie usługi cyfrowe były wielokrotnie doceniane i nagradzane. W ostatnim czasie Kapituła Programu Najwyższa Jakość Quality International 2020 jednogłośną decyzją przyznała Gdyni tytuł laureata oraz Złote Godło w kategorii QI Services. Konto Mieszkańca – centrum gdyńskich e-usług uznano za pomysł najwyższej jakości.

POBIERZ APLIKACJĘ GDYNIA.PL

Źródło: https://www.gdynia.pl/gdynia-innowacyjna,7581/nie-czekaj-pobierz-aplikacje-gdynia-pl,552305​

 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się