Akcja "Jeż w Wielkim Mieście. Usyp kopczyk".

Opublikowano poniedziałek, 2 listopada 2020, ostatnia aktualizacja poniedziałek, 2 listopada 2020 13:21:15

W imieniu uczniów i nauczycieli Leśnych Klas Szkoły Podstawowej nr 48 im. prof. Kazimierza Demela w Gdyni zapraszamy do włączenia się w kampanię edukacyjno-społeczną "Jeż w Wielkim Mieście. Usyp kopczyk".

Celem kampanii jest kształtowanie współodpowiedzialności za ochronę zagrożonego gatunku wśród mieszkańców Gdyni. Nasze działanie ma pomóc jeżom przetrwać zimę w mieście, bo życie jeża poza lasem wcale nie jest łatwe. Zabudowane
osiedla, wyasfaltowane ulice, wyczyszczone z liści trawniki oraz zadbane ogrody, działki i skwery osiedlowe uniemożliwiają znalezienie schronienia tym pożytecznym zwierzętom. Zimą oznacza to wyrok dla jeża, który umrze z zimna i głodu.

Proponowana aktywność polega na usypaniu i pozostawieniu kopczyków na własnych działkach, w ogrodach, w parkach i skwerach osiedlowych. W każdym z tych miejsc może przezimować jeż. Niech pozostawione, zgrabione liście będą oznaką ekologicznego spojrzenia
na otaczaj ącą nas rzeczywistość. Dziki zakątek z kopczykiem dla jeża może być miłym elementem zadbanego ogrodu. Pomóżmy jeżowi przetrwać zimę Znajdźmy bezpieczne miejsce i zbudujmy domek z liści. Chrońmy gatunek!

Zachęcamy do obejrzenia spotu oraz plakatu reklamującego naszą kampanię.

Uczniowie Leśnych Klas
i nauczyciele Grażyna Morozowska, Agnieszka Papiewska, Alina Żuchowska Leszczyńska

Więcej infiormacji: TUTAJ

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się