Gdyńskie Poruszenie

Opublikowano środa, 3 kwietnia 2013, ostatnia aktualizacja piątek, 6 marca 2015 13:34:13

Zapraszamy wszystkich gdynian – młodych i tych dojrzałych, dzieci, młodzież i całe rodziny, by wyszli z domów i sprawdzili, jaki zastrzyk hormonu szczęścia daje chwila wysiłku fizycznego, jaką porcję endorfin, radości i samozadowolenia możemy uzyskać nawet po krótkim biegu czy marszu. GDYŃSKIE PORUSZENIE pokaże, że szczęście istnieje i każdy ma je w sobie – trzeba je tylko uwolnić, na co doskonałym sposobem jest rekreacyjne uprawianie sportów zapewniające życiowy entuzjazm w każdym wieku.

Prezydent Miasta Gdyni oraz Gdyńskie Centrum Sportu zapraszają niezależnie od wieku i sprawności fizycznej wszystkich miłośników aktywnej formy spędzania wolnego czasu na bezpłatne zajęcia w ramach Gdyńskiego Poruszenia.

 • Fitness dla seniora – poniedziałki, godz. 11:30, Hala LA

Systematyczne ćwiczenia pozwalają opóźnić proces starzenia się organizmu, gwarantują utrzymanie siły mięśni i elastyczności stawów, zapobiegają bądź likwidują bóle kręgosłupa, chronią przed osteoporozą i przyczyniają się do zwiększenia gęstości masy kostnej, wzmacniają serce. Wystarczą chęci i strój sportowy.

 • Pilates – poniedziałki, godz. 19:00, Hala LA (sala fitness)

Ćwiczenia pilates pomagają skutecznie odciążyć kręgosłup i pracować nad dobrą postawą. Trenowanie pilatesu wpływa pozytywnie na ogólne zdrowie i samopoczucie ćwiczących dzięki czemu jest doskonałym remedium na stres i napięcie. Prosimy o przynoszenie własnych mat do ćwiczeń.

 • Biegam Bo Lubię w Gdyni – poniedziałki, godz. 19:00, przy Contrast Cafe

Endorfiny to nie mit. Sport daje dużo radości i dostarcza pozytywnej energii. Bieganie nic nie kosztuje, wystarczy wygodny dres i buty do biegania!

Trasy biegowe wiodą wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego, Skweru Kościuszki, a także w okolicach Kamiennej Góry oraz lasów Kępy Redłowskiej.

 • Joga dla seniora – wtorki, godz. 15:00, Hala LA (sala fitness)

Joga w wydaniu dla seniorów to wspaniały sposób na spędzenie wtorkowego popołudnia. Dzięki ciekawym ćwiczeniom rozwiniesz swoje ciało i duszę. Podczas zajęć należy mieć ze sobą matę do ćwiczeń.

 • Joga – wtorki, godz. 18:00, Hala LA (sala fitness)

Potrzebujesz relaksu? Twoje ciało, umysł i duch nie współgrają ze sobą? Joga to idealne rozwiązanie właśnie dla Ciebie! Udoskonalisz ciało, zrelaksujesz się, poznasz siebie. Zabierz ze sobą dobry nastrój i matę do ćwiczeń.

 • Indoor cycling – środy, godz. 16:15, Hala LA (sala fitness) – ZAPISZ SIĘ

Indoor cycling to forma rekreacji zdobywająca coraz większą popularność na salach fitness całego świata. Teraz dołącza do gdyńskiego cyklu. Dzięki profesjonalnym ćwiczeniom na rowerkach stacjonarnych można nie tylko zgubić zbędne kalorie, lecz także wzmocnić mięśnie całego ciała.

UWAGA! PRZED ZAJĘCIAMI NALEŻY SIĘ ZAPISAĆ!

 • Zumba – środy, godz. 17:45, Hala LA (sala fitness)

Połączenie tańca, fitnessu i treningu wytrzymałościowego. Proste układy bazujące na salsie, merengue, sambie czy hip-hopie wprawią w dobry nastrój każdego uczestnika. Podczas godzinnych zajęć można spalić kilkaset kalorii i uzupełnić poziom endorfin na cały tydzień!

 • Nordic walking – środy, godz. 19:00, przy Contrast Cafe

Zajęcia przeznaczone są dla… każdego! Dla kobiet, mężczyzn, młodszych i starszych. Wystarczy tylko wyjść z domu i stawić się punktualnie na zbiórkę. Nie masz kijków? Żaden problem. Zapewniamy możliwość darmowego korzystania z wypożyczalni.

 • Tai chi – czwartki, godz. 20:15, Hala LA (sala fitness)

Kontynuacja warsztatów, które przez okres wakacji prowadzone były na gdyńskim bulwarze. Również i tym razem zajęcia prowadzone są przez Pana Wojciecha Nawrockiego.

 • Zajęcia dla kobiet w ciąży – piątki, godz. 17:30, Hala LA (sala fitness) 

Dedykowane dla przyszłych mam, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. W programie znajdują się ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie, których celem jest przygotowanie ciała do porodu oraz umożliwienie szybkiego powrotu do właściwej sylwetki. 

Wszystkie ćwiczenia nawiązują do standardowych programów fitness, jednak znacząco różnią się stopniem zintensyfikowania – są łagodniejsze, przystosowane do możliwości przyszłych mam.

Kobiety chcące uczestniczyć w zajęciach są zobligowane do odbycia konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę i okazania stosownego zaświadczenia o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach ruchowych.

 • Parkrun Gdynia – soboty, godz. 9:00, Bulwar Nadmorski

Cykliczne, amatorskie biegi na dystansie 5km z mierzonym czasem. Biegi otwarte są dla każdego niezależnie od stopnia zaawansowania oraz uzyskiwanych rezultatów. Dystans można pokonać biegnąc lub biegnąc i maszerując.

Udział w biegach jest darmowy, a jedynym warunkiem uczestnictwa w biegach jest dokonanie rejestracji na stronie www.parkrun.pl, wydrukowanie nadanego indywidualnego kodu paskowego i przyniesienie go ze sobą na bieg.

 • Kolarstwo szosowe – soboty (22.11.14-21.03.15), godz. 9:00, start z parkingu przy głównym rondzie w Chwaszczynie  

Wspólne treningi kolarstwa szosowego przygotowane i prowadzone przez zawodników z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego NEXUS Team. Treningi mają na celu przygotowanie do udziału w przyszłorocznych imprezach rowerowych.

 • Zumba dla seniora – soboty, godz. 16:00, Hala LA (sala fitness)

Zajęcia dla seniorów, którzy lubią dobra zabawę i taniec. Układy opracowane specjalnie dla starszych uczestników Gdyńskiego Poruszenia poprawiają kondycję fizyczną oraz koordynację ruchową.

 • Zumba dla dzieci – soboty, godz. 17:30, Hala LA (sala fitness)

Zajęcia dla wszystkich dzieci które lubią dobra zabawę i taniec. Układy opracowane specjalnie dla młodszych uczestników poprawiają kondycję fizyczną, koordynację ruchową oraz pozytywnie wpływają na ćwiczenie pamięci. 

 • Zajęcia sportowe dla niepełnosprawnych ruchowo – niedziele, godz. 13:00, Hala LA

Zajęcia sportowe dla osób niepełnosprawnych ruchowo, dla dzieci i dorosłych, poruszających się na wózkach i o kulach. W planie przewidziane zajęcia ogólnorozwojowe, technika jazdy na wózkach, boccie, fitness i wiele innych.

Zajęcia prowadzone przez instruktorkę Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, od 10 lat po wypadku samochodowym poruszającą się na wózku inwalidzkim.

 

Pliki do pobrania

Więcej informacji: http://gdyniasport.pl/kategoria/projekty/gdynskie-poruszenie/aktualnosci-gdynskie-poruszenie/

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się