Klub Dziecięcy AQQ Montessori

adres:
ul. Kapitańska 45A, Gdynia
tel:
791-309-712
e-mail:
aqqmontessori@gmail.com
www:
www.zlobekaqq.pl
AQQ Montessori jest bezpiecznym, kameralnym miejscem do którego zapraszamy dzieci od ukończenia 12 miesiąca życia.  W dwujęzycznym środowisku zapewniamy profesjonalną opiekę opartą na pedagogice Marii Montessori i Porozumieniu Bez Przemocy.

Nie znajdziecie tu krzykliwych kolorów,  plastikowych zabawek czy słodyczy.

Nasza przestrzeń zorganizowana jest według zasad Marii Montessori. W stonowanych kolorystycznie pomieszczeniach zaaranżowane są miejsca inspirujące dzieci do wielorakiej aktywności. Każdy szczegół jest przemyślany. Nie ma rzeczy niepotrzebnej. Wszystko to umożliwia dziecku swobodne podejmowanie wyzwań dnia codziennego.

Natomiast język angielski jest u nas narzędziem komunikacji, przyswajanym przez dzieci w naturalny sposób w trakcie codziennych czynności.

Rozwój  dziecka do 3 roku życia to przede wszystkim dążenie do samodzielności. Dlatego stwarzamy optymalne  warunki do jej rozwijania. W AQQ wprowadzamy dziecko w pierwsze formy aktywności według jego własnego tempa pracy. Umożliwiamy dziecku wykonywanie danej czynności tyle razy, ile chce. Dzięki temu osiąga ono własną doskonałość i buduje niezależne od otoczenia, wewnętrzne poczucie własnej wartości.

W AQQ dbamy o zdrowe żywienie dlatego oferujemy posiłki z sezonowych produktów bez dodatku cukru i polepszaczy.

Bardzo ważna jest dla nas współpraca z Rodzicami, by Dziecko otoczone było spójnym modelem wychowania. Dlatego oferujemy różne formy wspierania rodziców m.in.konsultacje, warsztaty, publikacje.

„Dziecko, które nauczy się samodzielności, będzie angażować swoje siły w wykonywanie zadań, będzie się doskonalić i rozwijać swoje zdolności, pokazywać samego siebie, stanie się silne, niezależne i wolne. Ta zewnętrzna wolność i samodzielność daje mu spokój i poczucie godności.” – Maria Montessori.

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Opinie

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się