Jak oswoić dentystę - o profilaktyce i nie tylko

miejsce:
Centrum Nauki Experyment
adres:
ul. Aleja Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia
kiedy:
niedziela, 19 marca 2017
godz. 17:00 - 19:00

WYKŁAD Z DOWODEM – o zdrowiu dla każdego. 

"Jak ja nie lubię chodzić do dentysty!"- brzmi znajomo? Od wielu lat w społeczeństwie krąży mit strasznych, bolesnych i nieprzyjemnych wizyt stomatologicznych. Centrum Nauki EXPERYMENT obali ten mit i wspólnie z zaproszoną ekspertką pokaże, że to, co dzieje się w naszych zębach ma wpływ na cały organizm. 

Kolejne spotkanie w ramach Wykładów z Dowodem poświęcone tematyce zdrowia - w niedzielę, 19 marca o godz. 17.00. Wykład "Jak oswoić dentystę - o profilaktyce i nie tylko" poprowadzi lek. dent. Bogusława Wiese-Drożdżal. 

Zapominamy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. I chociaż generalny obraz stanu jakości uzębienia Polaków poprawia się, pod tym względem nadal jesteśmy na szarym końcu wśród Europejczyków. Nie statystyki są jednak w tym problemie najważniejsze - chodzi przede wszystkim o zdrowie pacjentów. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że stan jamy ustnej wpływa na ogólny stan zdrowia organizmu, a "zębowe" zaniedbania mogą prowadzić do poważnych konsekwencji.

W dzisiejszym zabieganym świecie, często błędnie, ważniejszą rolę odgrywa estetyka zamiast funkcji i higieny. Zapominamy, że piękne zęby to nie te idealnie białe, a czyste i zadbane. Kolor, choć niewątpliwe istotny, powinien odgrywać rolę drugoplanową. 
Jak zachować prawidłową higienę? Co robić, by wizyty u dentysty były przyjemną rutyną? Kiedy pierwszy raz udać się z dzieckiem do gabinetu stomatologicznego na wizytę adaptacyjną? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź podczas wykładu z zakresu profilaktyki stomatologicznej na który serdecznie zapraszamy.

Bogusława Wiese-Drożdżal - dentysta praktyk. Z zamiłowaniem śledzi nowinki periochirurgiczne, a z potrzeby zajmuje się leczeniem dzieci i dorosłych, w tym endodoncją mikroskopową. Szczególną uwagę zwraca na higienę, a najwyższą satysfakcję przynosi jej, kiedy na wizycie pół roku po zakończonym leczeniu może powiedzieć pacjentowi: "wszystko dobrze, zęby zdrowe, zapraszam za kolejne pół roku."
W trakcie studiów pełniła funkcję sekretarza gdańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, współorganizowała ogólnopolską konferencję PTSS w Gdańsku. Uczestniczyła w wielu akcjach profilaktycznych z ramienia PTSS i koła naukowego GUMed. Stypendystka programu Erasmus na Ondokuz Mayis University w Samsun w Turcji.
Prywatnie miłośniczka podróży autostopowych z plecakiem; z górami na szlaku i w tle. Od niedawna uczy się najważniejszej roli w życiu-bycia dobrą mamą. 

Wykład odbędzie się w strefie wystaw czasowych w Centrum Nauki EXPERYMENT. Po wykładzie zaprosimy uczestników do udziału w specjalnej aktywności, związanej z jednym ze stanowisk nowej wystawy Kierunek Zdrowie. 

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się