Poranek filmowy w cyklu „Bajka w Centrum”

miejsce:
Gdyńskie Centrum Filmowe
adres:
ul. Plac Grunwaldzki 2, 81-365 Gdynia
kiedy:
sobota, 25 marca 2017
godz. 10:00 - 11:30
ceny biletów:
10 zł
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, i ich opiekunów, na kolejne spotkanie z polską animacją dla dzieci. Poranek filmowy w cyklu „Bajka w Centrum” odbędzie się w sobotę, 25 marca, o godzinie 10.00. Bilety kosztują 10 złotych. W programie filmy z serii "Basia" oraz "Mami Fatale", zrealizowane przez Studio Animacji GRUPA SMACZNEGO.

Poranki filmowe dla dzieci to projekt GCF skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej. Cykliczne spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru kina.
 
Najmłodsi widzowie Kina Studyjnego GCF tym razem zobaczą filmy zrealizowane przez Studio Animacji GRUPA SMACZNEGO. Będą to dwa premierowe odcinki z serii "Basia" oraz dwa wybrane odcinki "Mami Fatale".
 
"Basia"
Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Basia lubi książki i wymyślanie nowych zabaw. Nie jest idealnie grzeczna, ale nie sposób jej nie lubić. Czasami Basia, jak każdy pięciolatek, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić. Odkrywa, że czasem na najtrudniejsze pytania można znaleźć proste odpowiedzi.

Scenariusz na podstawie serii książek pt. "Basia" autorstwa Zofii Staneckiej oraz Marianny Oklejak: Szymon Jachimek, Zofia Stanecka, Marcin Wasilewski, Szczepan Różalski.
Reżyser: Marcin Wasilewski
Producent: Robert Jaszczurowski
 
 
"Mami Fatale"
Kiedy Mami Fatale zaczyna gotować, zawsze ma pod ręką świeże warzywa i owoce, zebrane we własnym ogródku. Psina i Prosię, jej wierne zwierzaki, czekają w napięciu obok swoich miseczek, zastanawiając się, co też tym razem upichciła ich opiekunka: smakowitą sałatkę? Makaron w przepysznym sosie? A może zgotowała im garść przygód, z udziałem groźnego Gangu Kapeluszników, tajemniczych Koboldów lub prawdziwego dinozaura?
Mami Fatale to seria złożona z wielu specjalnych składników: zabawnych gagów, kulinarnych ciekawostek i oryginalnych projektów graficznych, łączących bogactwo kolorów ze stylem retro.

Scenariusz: Radek Smektała, Łukasz Kacprowicz, Marcin Graj i inni.
Reżyseria: Łukasz Kacprowicz, Marcin Wasilewski, Robert Jaszczurowski, Stuart Evans
Producent: Włodzimierz Matuszewski

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się