Open House Gdynia

miejsce:
Miasto Gdynia
adres:
Gdynia
kiedy:
sobota, 27 maja 2017 - niedziela, 28 maja 2017
godz. 09:00 - 21:00
www:
www.facebook.com/OpenHouseGdynia/
Jedyny festiwal architektury, na którym nikt nie ziewa.

Open House Gdynia to polska odsłona międzynarodowego festiwalu Open House Worldwide. Na całym świecie fascynatów dobrej architektury połączyła idea spotkania z żywym miastem i jego mieszkańcami.

Festiwal tworzymy cały rok, by przez jeden weekend wspólnie celebrować i poznawać Gdynię. Dotarliśmy do zakamarków miasta, które były do tej pory zamknięte dla zwiedzających, obejrzeliśmy od stóp do głów Gdynię, żeby udowodnić wszystkim niedowiarkom, że to miasto ma tyle twarzy, na ile pozwala nam wyobraźnia. Odwiedziliśmy mieszkania gdynian i namówiliśmy ich, żeby zaprosili Was do siebie. Poprosiliśmy świetnych artystów, żeby pokazali swoje prace podczas festiwalu. Oni też się zgodzili. Są też tacy, którzy się zgodzili, ale nie możemy jeszcze o tym powiedzieć! W naszych wędrówkach spotykały nas zaskakujące przygody, czasem nieprzyjemności, nawiązaliśmy przyjaźnie, mieliśmy fochy, bolały nas nogi, głaskaliśmy psy i koty, piliśmy herbatę, odmawialiśmy innych trunków, zamykano nam przed nosem drzwi, a my wchodziliśmy balkonem. No i jest! Przed Wami Open House Gdynia 2017.

W NAJNOWSZYM ODCINKU
Trzecią edycję przygotowaliśmy tak, żeby zadowoliła introwertyków, ekstrawertyków, intelektualistów, tych, którzy za nic sobie mają gadanie na temat architektury, dla tych, którzy lubią chodzić i dla tych, którzy wolą siedzieć, a także tych, którzy w jednym miejscu siedzą najdłużej pół minuty - weźcie dzieci, bo mamy dla nich warsztaty, podczas których poznają sekrety roślin, zrobią hotele dla owadów, wezmą udział w konkursie w stylu gry miejskiej, w którym można będzie wygrać bardzo fajne nagrody. Dla tych, którzy są na festiwalach tylko dlatego, że jest dobre jedzenie mamy śniadanie w Orłowie i obiad przy PPNT, gdzie odbędą się warsztaty dla rodzin w ogrodzie otwartym.

55 niezwykłych gdyńskich lokalizacji pod wspólnym hasłem: BETON I ZIELEŃ, lokalizacje starsze i nowsze, fascynujące gdyńskie ogrody skupione wokół znakomitej architektury.

We wszystkich lokalizacjach czekają na Was eksperci-przewodnicy, którzy podzielą się z Wami tajemnicami Gdyni: opowiedzą o historii budynków, twórczych remontach, dawnych mieszkańcach.

Zainspiruj się Gdynią. Widzimy się w ostatni weekend maja. Wstęp wolny do wszystkich lokalizacji, ale czasami trzeba się zapisać. Bądźcie czujni, będziemy Was informować.

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się

czerwiec

2017
pn wt śr czw pt sob nd
22 29 30 31 1 2 3 4
23 5 6 7 8 9 10 11
24 12 13 14 15 16 17 18
25 19 20 21 22 23 24 25
26 26 27 28 29 30 1 2