Gdyńskie Dni Sąsiadów zarażają ciepłym uśmiechem

miejsce:
Młodzieżowy Dom Kultury
adres:
ul. Bema 33, Gdynia
kiedy:
sobota, 16 września 2017
godz. 10:00 - 15:00
www:
www.facebook.com/events/1780053718960369

Codziennie mijamy się w drodze do pracy lub szkoły, ale zazwyczaj nie mamy okazji lepiej się poznać. Gdyńskie Dni Sąsiadów to lokalne wydarzenie, które może to zmienić. Wystarczy
w sobotę, 16 września o godzinie 10:00, dołączyć do zabawy na świeżym powietrzu. Wspólne grillowanie i loteria to tylko niektóre z atrakcji. Sąsiedzkie spotkanie może być urozmaiceniem rodzinnego spaceru.

Urząd Miasta Gdyni wraz z Okręgowym Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., właścicielem miejskiej sieci ciepłowniczej oraz elektrociepłownią EDF Oddział Wybrzeże zapraszają mieszkańców Śródmieścia, Wzgórza Św. Maksymiliana i Redłowa na Gdyńskie Dni Sąsiadów.
W sobotę, 16 września, sąsiedzi spotkają się na terenie Młodzieżowego Domu Kultury, przy ul. Bema 33 w Gdyni. Wstęp będzie wolny, a zabawa potrwa od godziny 10:00 do 15:00. Wydarzenie ma na celu integrację lokalnej społeczności oraz promocję miejskiej sieci ciepłowniczej i ciepłej wody użytkowej w Gdyni.

Dla mieszkańców przygotowane będą animacje i zabawy na świeżym powietrzu. Wspólny posiłek będzie świetną okazją do poznania swoich sąsiadów i sąsiadek. Dla najmłodszych uczestników imprezy również nie zabraknie atrakcji. Zaprzyjaźnią się oni z rówieśnikami, a rodzice odpoczną przy kawie. W programie zaplanowano także loterię fantową. Na kreatywnych czekać będą warsztaty rękodzieła, podczas których można wykonać własną bransoletkę. Zarówno dzieci, jak i dorośli poznają tajniki jej tworzenia, a własnoręcznie wykonaną ozdobę zabiorą do domu. Organizatorzy przygotowali też konkurs dla miłośników wypieków. Każdy będzie miał okazję przynieść swoje ciasto i podzielić się nim z sąsiadami. Najlepsze wypieki zostaną nagrodzone upominkami.

Gdyńskie Dni Sąsiadów to także świetna okazja, aby dowiedzieć się jak wybrać bezpieczne
i korzystne finansowo ogrzewanie oraz dostęp do ciepłej wody użytkowej. W ciekawy i przystępny sposób, poznamy proces wytwarzania ciepła oraz jego drogę do naszych budynków. Dla mieszkańców przygotowany zostanie Domek Ciepłolubnych, który jest źródłem wiedzy na temat miejskiej sieci ciepłowniczej w Gdyni. Znajdą się w nim informacje m.in. o dofinansowaniach
z Urzędu Miasta na zmianę sposobu ogrzewania. Spotkanie z sąsiadami to także szansa na podjęcie wspólnej inicjatywy w walce ze zjawiskami niekorzystnymi dla zdrowia i środowiska. Likwidacja domowych pieców na węgiel i gaz oznacza koniec zmartwień o bezpieczeństwo i zanieczyszczenia powietrza. Zmiana ogrzewania może nie tylko uszczelnić domowy budżet, ale też zwiększyć poczucie komfortu w domu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie:
www.cieplolubni.com.pl

Link do wydarzenia na Facebooku - https://www.facebook.com/events/1780053718960369

Tematyce ogrzewania i oszczędzania energii poświęcony będzie również, 15 września, Dzień Otwarty w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, przy ul. Rybaki Górne 8. Jest to VII edycja Pomorskich Dni Energii, jednego z największych wydarzeń energetycznych w północnej Polsce. Wśród atrakcji będzie możliwość obejrzenia ekologicznego kotła od środka oraz przejażdżka samochodem lub rowerem napędzanym energią elektryczną.

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się

wrzesień

2017
pn wt śr czw pt sob nd
35 28 29 30 31 1 2 3
36 4 5 6 7 8 9 10
37 11 12 13 14 15 16 17
38 18 19 20 21 22 23 24
39 25 26 27 28 29 30 1