Domowy kodeks odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych

miejsce:
Gdynia InfoBox OBSERWATORIUM ZMIAN
adres:
ul. Świętojańska 30, Gdynia
kiedy:
piątek, 16 lutego 2018
godz. 17:00 - 19:00
Fundacja Dbam o mój z@sięg w ścisłej współpracy z miastem Gdynia oraz Uniwersytetem Gdańskim startuje z nowym ogólnopolskim projektem skierowanym do wszystkich, a zwłaszcza do rodzin pt. Domowy kodeks odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych.
 
Od ponad trzech lat badam zagadnienia związane z korzystaniem z mediów cyfrowych. Dzisiaj wiem jak ważna i kluczowa w życiu jest higiena osobista związana z codziennym używaniem cyfrowych dobrodziejstw. Wychodzimy z założenia, że ustalone zasady używania mediów cyfrowych kształtują tak zwaną odpowiedzialność cyfrową nie tylko dzieci i młodzieży, ale również osób dorosłych i całych rodzin. Mamy naukowe dowody na to, że w wielu domach w Polsce nie funkcjonują żadne zasady używania mediów cyfrowych, w tym smartfonów, tabletów, komputerów czy internetu. Chcemy to zmienić pokazując z jednej strony to, że nie ma właściwego używania cyfrowych dobrodziejstw bez stosowania w życiu codziennym zasad, z drugiej zaś uświadamiając, jak kluczowe dla cyfrowej odpowiedzialności są bezpośrednie relacje i więzi między rodzicami i dziećmi” – mówi Maciej Dębski z Fundacji Dbam o Mój Z@sięg, badacz zjawiska fonoholizmu wśród dzieci, młodzieży oraz wśród osób dorosłych. W ramach realizowanego projektu Fundacja zorganizuje cykl spotkań i szkoleń dla wszystkich chętnych by pokazać, w jaki sposób stworzyć Domowy kodeks odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych.
 
Ogromnie się cieszę, że Gdynia jest pierwszym miastem w Polsce, które zaangażowało się w projekty realizowane przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg oraz Uniwersytet Gdański. Nomofoibia, czyli uzależnienia się od „bycia w sieci” interesuje nas, by nie powiedzieć martwi nas wszystkich. Wszyscy czujemy, że media cyfrowe zaczynają nam szkodzić, a tak być nie musi. Wiemy również, że dobrze używane mogą być fantastycznym narzędziem do rozwoju nas samych, do poznawania świata, do kreatywnego spędzania czasu wolnego. Stworzenie domowego kodeksu odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych to może być pierwszy krok, który każdy z nas ma w zasięgu ręki, by coś zmienić i zadbać o relacje w naszych domach.” – dodaje Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny.
 
Zapraszamy wszystkich chętnych na pierwsze spotkanie w ramach projektu „Domowy kodeks odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych”, które odbędzie się  16 lutego 2018r. o godzinie 17:00 w InfoBox Obserwatorium Zmian I piętro ul. Świętojańska 30. Spotkanie poprowadzi dr Maciej Dębski z Fundacji Dbam o mój z@sięg, który pokaże jak stworzyć własny domowy kodeks i opowie dlaczego to takie ważne.
 
Ponadto już 13 lutego ruszy strona internetowa poświęcona projektowi www.domowykodeks.pl

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się

luty

2018
pn wt śr czw pt sob nd
5 29 30 31 1 2 3 4
6 5 6 7 8 9 10 11
7 12 13 14 15 16 17 18
8 19 20 21 22 23 24 25
9 26 27 28 1 2 3 4