Minimediacje SNO - warsztat dla rodziców i wychowawców

miejsce:
Kącik Empatii
adres:
ul. Chylońska 130b/0.2, Gdynia
kiedy:
sobota, 15 lutego 2020
godz. 09:00 - 16:00
e-mail:
karinastencel@gmail.com
ceny biletów:
230 zł
MINIMEDIACJE Z DZIEĆMI - czyli jak możemy być częścią rozwiązania, a nie konfliktu.

O mediacjach: Krzyczące na siebie, zaczepiające się dzieci prawdopodobnie chcą być wysłuchane i zrozumiane. Czy osiągną to w ten sposób? Raczej nie. Znajdźmy alternatywę. Energia zjadana przez złość, bezsilność lub frustrację może popłynąć w kierunku jak zrozumieć, co jest dla nas ważne i znaleźć sposoby by o to zadbać.

Minimediacje:
- przydadzą się wychowawcom i rodzicom, znajdą zastosowanie w szkołach, przedszkolach, na placach zabaw, na koloniach, we wszelkich instytucjach,
- mają na celu przekazanie dzieciom i młodzieży umiejętności konstruktywnego radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.

Dzięki mediacjom dzieci m.in.
- przyzwyczajają się do szukania rozwiązań zamiast winnych
- uczą się słyszeć nawzajem swoje potrzeby zamiast krzyczeć, by ich zdanie było „na wierzchu”
- wypowiadając swoje pomysły, które są brane pod uwagę i realizowane, budują pewność siebie 
- stają się bardziej odpowiedzialne i chętniej przestrzegają ustaleń, które tworzą/współtworzą
- w szkole, a następnie na studiach, w pracy i w domu będą odważniejsze w proponowaniu strategii, bardziej chętne do wsłuchania się w potrzeby innych, otwarte na wielość rozwiązań.

Przy okazji opiekunowie, rodzice, pedagodzy mają więcej radosnego czasu – z dziećmi, dla siebie, dla innych.

Program obejmuje:
1. Rozróżnienie potrzeb od strategii i znaczenie tego rozróżnienia dla codziennego rozwiązywania konfliktów.
2. Nauka towarzyszenia dzieciom w rozwiązywaniu konfliktów metodą SNO - Jak przyzwyczaić dzieci do szukania rozwiązań zamiast winnych? - Nauka słuchania nawzajem swoich potrzeb zamiast krzyczenia, by ich zdanie było„na wierzchu” - Wypowiadanie swoich pomysłów - jak brać je pod uwagę i jak się to ma do pewności siebie. - Nauka odpowiedzialności i przestrzegania ustaleń - jak wyposażyć dzieci w te umiejętności.
3. O rywalizacji, dzieleniu się i wymuszonym przepraszam. - Dlaczego dzieci nie mają ochoty się dzielić - prace detektywistyczne. - Alternatywa dla „przepraszam” czyli zmiana perspektywy. Główną podstawę metodyczną warsztatów stanowi Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga. Moja praca opiera się na tym światopoglądzie.

Trenerka: KATARZYNA DWORACZYK Trenerka, mediatorka, mediatorka wewnętrzna, nieustanie poszukuje sposobów na to, aby ludzie rozumieli siebie nawzajem i siebie samych. Od momentu, kiedy ponad dziesięć lat temu poznała Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga, integruje je w swoim życiu; w pracy, na szkoleniach i w rodzinie. Po urodzeniu córki i zakończeniu procesu certyfikacji Mediatorki Sądowej w 2013, zebrała swoje doświadczenie z biznesu, połączyła z procesami, które poznała na warsztatach i stworzyła metodę SNO rozwiązywania konfliktów z i między dziećmi. Od tego momentu współpracuje z przedszkolami, szkołami i instytucjami w całej Polsce, prowadząc warsztaty, wykłady i grupy praktyczne. Oprócz pracy trenerskiej i prowadzenia sesji indywidualnych, działa artystycznie - napisała książkę Wszystko, co jest teraz zaczęło się tam, w której zilustrowała wydarzenia ze swojego dzieciństwa, publikuje opowieści graficzne w Polsce i za granicą, w ramach rezydencji artystycznych i wystaw pokazuje ludzkie historie, wyprowadzane z nich prawdy o życiu - ludziach, relacjach, świecie. Tworzy filmy dokumentalne o babciach, które przeżyły II wojnę światową. Jest także autorką książek: Minimediacje z dziećmi. O dzieleniu się, docenianiu, przepraszaniu i świętowaniu, Herstoria/ Herstory/ Historie 1918/1919 oraz Kim chciałaś być, gdy byłaś dzieckiem? Dzieckiem” - spisane i zilustrowane sesje indywidualne według metody Internal Family System. Razem z Agnieszką Pietlicką stworzyły w Poznaniu Fundację „Miejsce Ludzi”. www.GRL.zone

DATA: 15 lutego, godz. 9:00-16:00

MIEJSCE: Gdynia, ul. Chylońska 130B/0.2 ( Kącik Empatii - 1 minutę pieszo od SKM Chylonia)

KOSZT UDZIAŁU: 230zł /osobę

TERMIN ZGŁOSZEŃ: do 8 lutego (lub wyczerpania miejsc). Warsztaty prowadzone będą w kameralnej grupie uczestników. Maksymalnie 12 osób.

ZAPISY I INFORMACJE: karinastencel@gmail.com

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się

luty

2020
pn wt śr czw pt sob nd
5 27 28 29 30 31 1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29 1