Masz MOC! MOCne Dziewczyny zmieniają swoją okolicę.

miejsce:
Halo Kultura
adres:
ul. Wójta Radtkego 36, 81-355 Gdynia
kiedy:
poniedziałek, 17 lutego 2020
godz. 16:30 - 18:00
www:
https://www.facebook.com/events/3210212159007123/
ceny biletów:
Wstęp: wolny Zapisy na spotkanie: pracownia.slad@gmail.com
Młodzi ludzie mogą zmieniać świat!

Malala Yousafzai z Pakistanu dostała Pokojową Nagrodę Nobla w wieku 17 lat, a rozpoczęła walkę o prawa dziewcząt takich jak ona, gdy miała zaledwie 11. Sprzeciwiała się opresji i opowiedziała za edukacją dziewcząt, pomimo pogróżek, które dostawała.
A Greta Thunberg? Pewnego dnia zamiast do szkoły, poszła pod budynek szwedzkiego parlamentu, aby zaprotestować przeciwko zmianom klimatu wynikającym z działalności człowieka. Tym samym zainicjowała olbrzymi ruch - Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

Ty też masz moc zmieniania świata, w którym żyjesz!

Już w najbliższy poniedziałek zapraszamy wszystkie Dziewczyny na spotkanie, na którym pomyślimy nad wymarzonymi miejscami w naszym mieście ! Jeśli masz pomysł-marzenie-sen o swojej dzielicy/podwórku/otoczeniu, który chciałabyś urzeczywistnić to spotkanie jest dla Ciebie! Wspólnie, bądź indywidualnie pomyślimy nad inicjatywami, które chcemy, aby zaistniały.
Odwiedzi nas członek zespołu ds. Budżet Obywatelski Gdynia z Laboratorium Innowacji Społecznych. Dowiemy się jakie zasady obowiązują w BO, jakie są założenia, poznamy różne inspiracje inicjatyw mieszkańców. Będziemy zdobywać wiedzę, projektować, tworząc odpowiednią bazę dla swoich pomysłów.

Zapewniamy wszystkie materiały plastyczne i informacyjne. Najważniejsze jest to, że projekty może zgłaszać każdy mieszkaniec/mieszkanka Gdyni i wiek tu nie ma znaczenia ;). Termin zgłaszania swoich projektów upływa 24 lutego.

Zapisy na spotkanie: pracownia.slad@gmail.com
Wstęp: wolny

Wiek: 8+
Termin: 17.02.2020
Godz.: 16:30-18:00
Miejsce: Otwarta Pracownia Ślad, Boks nr 509 (Podziemia Miejskich Hal Targowych, przestrzeń halo kultura)

Spotkanie poprowadzą:

Magdalena Błeńska -przyrodniczka, menedżerka, prezeska fundacji Wspól Dzielnia, gdzie z pasją działa na rzecz rozwijania wspólnot lokalnych w gdyńskich dzielnicach; członkini Rady ds. Rodziny i Dziecka przy Prezydencie Miasta Gdyni, autorka i koordynatorka projektów społecznych i kulturowych (m.in. Klub Rodzica RAZEM na Działkach Leśnych, Akademia Emocji, MOCne Dziewczyny, Edukacja bez przymusu), członkini stowarzyszenia halo kultura, gdzie współtworzy Otwarta Pracownia "Ślad". Obecnie kształci się u Arno Sterna zdobywając wiedzę i uprawnienia do prowadzenia pracowni malarskiej wzorowanej na paryski Malort. Bliska jest jej pedagogika Jespera Juula i traktowanie dziecka jako kompetentnego człowieka. Fascynuje się alternatywnymi metodami edukacji. Prywatnie spełniona żona i mama trzech córek (Oli, Marty i Agnieszki), entuzjastka edukacji domowej, której doświadcza już trzeci rok.

Klaudia Jarecka-Świeca
Gdynianka, streetworkerka, działaczka, testerka. W latach 2010-2014 współtworzyła performerską grupę OKO. Obecnie prezeska Fundacji Miejsce Tworzenia. Fundacja aktywnie działa od 2017 roku. W jej ramach zrealizowała projekty: "Tworzę Zaspę"-Klub Osiedlowy, "Energiczny Klub Rodzica", "Ornamenty Obecności"- murale społeczne, "Rozwój Miejsc Tworzenia, w każdym momencie istnienia!", "Zajęcia interdyscyplinarne we współpracy z Fundacją Sprawni Inaczej". Realizuje projekty partycypacyjne "Miejsce tworzenia jest tam, gdzie mieszkasz" obejmujące dzielnice w trakcie rewitalizacji Gdyni Chyloni oraz Witomina Radiostacji. Istotnym założeniem tych działań jest zwiększenie poczucia sprawczości i wzięcie odpowiedzialności za wspólne podwórko. W 2019 roku członkini Zespołu Tematycznego Urban Labu. W 2020 roku ukończyła kurs u Arno Sterna zdobywając widzę i uprawnienia do prowadzenia pracowni malarskiej wzorowanej na paryski Malort. Jest członkinią Stowarzyszenia Halo Kultura, w jej ramach współtworzy z Fundacją WspólDzielnia - Otwartą Pracownię "Ślad" .
Entuzjastka zrównoważonego życia. Mama dwóch córek – 6-letniej Alicji i 4 letniej Mai.

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się

luty

2020
pn wt śr czw pt sob nd
5 27 28 29 30 31 1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29 1