LATO NA PATIO - kino plenerowe

miejsce:
Gdyńskie Centrum Filmowe
adres:
ul. Plac Grunwaldzki 2, 81-365 Gdynia
kiedy:
od 17 czerwca 2020 do 31 sierpnia 2020
godz. otwarcia:
poniedziałek: 10:00 - 11:00
środa: 10:00 - 11:00
piątek: 10:00 - 11:00
www:
https://www.facebook.com/GdynskieCentrumFilmowe
W Gdyńskim Centrum Filmowym trwa już LATO NA PATIO
 
Bezpłatne seanse klasyki filmowej i pełnometrażowych hitów kinowych, pokazy filmów Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz ulubione polskie animacje dla dzieci – w Gdyńskim Centrum Filmowym powstało kino plenerowe, dostępne dla mieszkańców Trójmiasta i turystów. W ramach akcji LATO NA PATIO od czerwca aż do końca sierpnia nie zabraknie w tym miejscu atrakcji filmowych, ale też zajęć rekreacyjnych i warsztatów tematycznych. 
 
Kino plenerowe działa na charakterystycznym czerwonym patio obok budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego przy Placu Grunwaldzkim w Gdyni, niedaleko śródmiejskiej plaży. Wstęp na pokazy jest bezpłatny, jednak liczba dostępnych miejsc pozostaje ograniczona. W związku z sytuacją epidemiologiczną organizatorzy dbają o zachowanie zasad bezpieczeństwa zgodnych z regulaminem dostępnym na stronie www.gcf.org.pl. Wszystkich uczestników obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk i zachowania dystansu społecznego, o czym przypominają informacje umieszczone na patio. W przypadku złej pogody organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania wydarzeń. 
 
W ramach akcji LATO NA PATIO codziennie o godzinie 15.00 można zobaczyć „Filmy z Gdyni”, czyli filmy dyplomowe i etiudy studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Są wśród nich krótkie metraże nagradzane na wielu festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Wakacyjną atmosferę wprowadzają fragmenty koncertów z cyklu „GSF on Stairs”, zarejestrowanych latem ubiegłego roku. Przeboje muzyki filmowej, z towarzyszeniem muzyków pod kierownictwem L.U.C. Łukasza Rostkowskiego śpiewają między innymi Maria Sadowska, Anna Dereszowska, Magdalena Kumorek, Klaudia Szafrańska. Można też wysłuchać konferencji prasowych z udziałem twórców filmów z konkursu głównego ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, a także obejrzeć wybrane odcinki Kroniki Festiwalowej. 
 
W poniedziałki, środy i piątki warto wpaść na czerwone patio z dziećmi. W te dni zawsze o godzinie 10.00 wyświetlane są filmy animowane, znane najmłodszym widzom Kina Studyjnego GCF z cieszącego się wielką popularnością cyklu poranków filmowych „Bajka w Centrum”. Jeszcze w czerwcu dzieci będą mogły obejrzeć po kilka odcinków takich serii, jak „Rodzina Treflików”, „Przytul mnie”, „Żubr Pompik” oraz klasyki gatunku, czyli „Bolka i Lolka”. 
 
LATO NA PATIO na weekend to zawsze dwa pełnometrażowe seanse filmowe. W kolejne piątki Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na przegląd kultowych dzieł takich twórców, jak David Lynch, Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro. Najbliższe pokazy to: „Delicatessen” (19 czerwca), „Człowiek słoń” (26 czerwca). W soboty z kolei można nadrobić kinowe zaległości i obejrzeć filmy, które jeszcze niedawno gościły na dużym ekranie, między innymi: „Loveling” (20 czerwca), „Anioł” (27 czerwca), „Powrót Bena” (4 lipca).
 
Informacje o kolejnych seansach planowanych w kinie plenerowym Gdyńskiego Centrum Filmowego warto śledzić na jego stronie internetowej oraz Facebooku. Warto podwójnie, bo wkrótce ukażą się szczegóły dodatkowych zajęć warsztatowych i rekreacyjnych – na przykład sesji jogi czy spotkań dla psiarzy – jakie również przewiduje LATO NA PATIO. 
 
Partnerami projektu są Gdynia Rodzinna i Centrum Aktywności Seniora w Gdyni.
 

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się

październik

2020
pn wt śr czw pt sob nd
40 28 29 30 1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31 1