„Dzień Rodzinny”

miejsce:
Muzeum Miasta Gdyni
adres:
ul. Zawiszy Czarnego 1, 81-374 Gdynia
kiedy:
sobota, 19 września 2020
godz. 11:00 - 15:30
Po przerwie do Muzeum Miasta Gdyni wraca „Dzień Rodzinny”. W czasie wydarzenia będzie można między innymi wziąć udział w warsztatach fotograficznych i dźwiękowych oraz obejrzeć jedną z tamtejszych wystaw „Dawno temu nad Bałtykiem”.

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie, że cofacie się w czasie o prawie sto lat. Trafiacie do centrum Gdyni, która powoli z wioski rybackiej staje się miastem. Patrzycie, jak wyglądają świeżo wzniesione budynki, przyglądacie się ubraniom i fryzurom mieszkańców, przysłuchujecie się dominującym dźwiękom, czujecie różnorodne zapachy…

A teraz otwórzcie oczy i powróćcie myślami do współczesnej Gdyni. Czy coś się tu zmieniło? Odpowiedź na to i inne pytania będzie można znaleźć podczas wrześniowych warsztatów w Muzeum Miasta Gdyni.

Muzeum zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami na warsztaty, które odbędą się w sobotę, 19 września. W czasie wydarzenia odbędzie się także specjalne oprowadzanie online po wystawie „Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku w obiektywie Romana Morawskiego.” A ponieważ wystawa niedługo zostanie zamknięta, to ostatni dzwonek, aby zapoznać się z twórczością jednego z pierwszych fotografów Gdyni.
 

Program „Dnia Rodzinnego” 19 września


Godz. 11:00 -13:00 - Co słychać na mieście? - warsztaty fotograficzne

Każdy, kto żyje w mieście z pewnością powie, że nic, co zadzieje się na jego ulicach nie jest w stanie go zaskoczyć. Ale czy na pewno? Na porannych warsztatach uczestnicy spróbują odtworzyć scenę miejską przedstawioną na zdjęciach Romana Morawskiego. Żeby jednak nie było za łatwo, źródłem nie będzie obraz, tylko słowo.

Prowadzenie: Olga Lewandowska

Uczestnicy posiadający aparat fotograficzny albo telefon komórkowy, proszeni są o jego przyniesienie na warsztaty.
Uwaga! Chętni do udziału w zajęciach wypełniają formularza, który znajduje się na stronie:
www.muzeumgdynia.pl


Godz. 13:00-13:30 - „Dzień Rodzinny" i wirtualne oprowadzanie po wystawie „Dawno temu nad Bałtykiem”.

Punktualnie o godz. 13:00 na Facebooku Muzeum Miasta Gdyni odbędzie się oprowadzanie po wystawie „Dawno temu nad Bałtykiem”. A to wszystko po to, aby zastanowić się nad tym, czym właściwie charakteryzuje się krajobraz miejski oraz porównać Gdynię z przeszłości do tej współczesnej.

Prowadzenie: Olga Lewandowska

Godz. 13:30-15:30 - Co w mieście piszczy? - warsztaty dźwiękowe

Czasami, jak uchyli się okno, można usłyszeć niezwykłe dźwięki: śpiew ptaków, dzwoneczek w pobliskim sklepie, pikanie sygnalizacji, głośną rozmowę telefoniczną, odjeżdżający z przystanku trolejbus… Zainspirowani tą miejską melodią, uczestnicy w czasie warsztatów nagrają dźwiękową pocztówkę Gdyni za pomocą niepozornych przedmiotów.

Prowadzenie: Michał Jeziorski

Uwaga! Chętnych do udziału w warsztatach, prosimy o wypełnienie formularza, który znajduje się na stronie:
www.muzeumgdynia.pl

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się

wrzesień

2020
pn wt śr czw pt sob nd
36 31 1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30 1 2 3 4