ON-LINE: Warsztaty dla Dzieci - robimy książkę dla Babuni i Dziadziusia

miejsce:
Wydarzenie online
adres:
Gdynia
kiedy:
niedziela, 17 stycznia 2021
godz. 14:45 - 18:30
To już czwarte, ostatnie spotkanie z naszego trzeciego cyklu warsztatów dla dzieci związanych z pięknym pismem i tajnikami dawnych książek.
Tuż przed Dniem Babci i Dziadka stworzymy dla naszych bliskich mini - książeczki - dowiemy się o roli marginesów, układzie tekstu, wypiszemy teksty wierszyków, ozdobimy je inicjałami i skorzystamy z prostych technik introligatorskich - zrobimy książeczkę akordeonową, a chętni będą mogli przygotować Babci i Dziadkowi prawdziwą szytą książeczkę.

Jak to działa?
Po zapisaniu się na warsztaty otrzymają Państwo link do warsztatów na platformie ZOOM – link będzie aktywny w dniu warsztatów – od 14:45 do 18:30. Otrzymacie także materiały edukacyjne w postaci pliku PDF – do wydrukowania lub (bardziej ekologicznie) wyświetlenia na ekranie.
Po kliknięciu w link i wpisaniu dostarczonego hasła zostaniecie przeniesieni na platformę do spotkań internetowych, gdzie prowadzone będą warsztaty. Tym razem rolę tablicy będzie pełnić ekran Waszego komputera, telefonu czy tabletu. O Waszych postępach będziemy mogli dyskutować dzięki kamerkom internetowym.
Prowadząca – Aga Węgrowska – AgaPisze, ma już doświadczenie w warsztatowaniu on-line i wie, że w pewnych aspektach warsztaty są one wygodniejsze niż stacjonarne. Choć wiemy, że nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz, to jednak wierzymy, że nie możemy poddawać się pandemii i musimy działać. Koniecznie bądźcie z nami.

Co należy przygotować?
Pióro wieczne (z atramentem) lub cienkopis.
Ołówek - najlepiej 2H lub H, ale może też być HB.
Linijka.
Farbki lub kredki (dowolne - najlepiej spiszą się kredki akwarelowe, ale nie ma potrzeby ich kupowania specjalnie).
Pędzelki.
Karton (najlepiej duży, biały, ale mogą być też mniejsze kawałki w różnych kolorach).
Nożyczki.

Dla chętnych:
Fragmenty tapet lub tkaniny, ewentualnie kolorowy papier, gruba tektura, igła i kordonek, klej Magic/ wikol lub klej introligatorski.

Na warsztaty obowiązują zapisy - aby zapewnić Wam jak najwyższy komfort pracy. Zapisy mailowe przyjmuje Tatiana Szota, z Kopasu Edukacyjnego: kompasedukacyjny@gmail.com.
Do zobaczenia.

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się

styczeń

2021
pn wt śr czw pt sob nd
53 28 29 30 31 1 2 3
1 4 5 6 7 8 9 10
2 11 12 13 14 15 16 17
3 18 19 20 21 22 23 24
4 25 26 27 28 29 30 31