Ferie z EXPERYMENTEM

Opublikowano środa, 30 grudnia 2020, ostatnia aktualizacja środa, 30 grudnia 2020 12:57:29

Mądre i kreatywne ferie w Internecie? To możliwe z Centrum Nauki EXPERYMENT!

 W okresie od 4 do 15 stycznia dla dzieci w wieku 9-12 lat przygotowaliśmy cykl warsztatów online poświęconych filmowi, ekologii, zwierzętom, Antarktyce i chemicznym doświadczeniom.

Gdzie spotkasz specjalistów z różnych dziedzin, poeksperymentujesz i pomajsterkujesz pod ich okiem, poznasz wiele ciekawostek o świecie i zmierzysz się z rówieśnikami w emocjonujących quizach?

Tylko w Centrum Nauki EXPERYMENT!

Podczas tegorocznych zdalnych ferii przeniesiemy nasze spotkania z ekspertami i warsztaty do Waszych domów! Nasz zespół zadba o to, żeby czas spędzony przed komputerami został wykorzystany nie tylko na rozrywkę, ale na mądre i ciekawe działania. Uczestnicy zajęć stworzą grupę zapalonych naukowców – to będzie świetna okazja, aby nawiązać nowe znajomości i aktywnie spędzić czas ze swoimi rówieśnikami.

Ferie z EXPERYMENTEM: 5 DNI 5 TEMATÓW 5 dni i 5 spotkań online prowadzonych na platformie MS Teams (do udziału w zajęciach konieczny jest komputer, mikrofon, kamerka oraz dostęp do łączą internetowego). poniedziałek-piątek 4-8 stycznia lub poniedziałek-piątek 11-15 stycznia od 10:00 do 14:00 (z krótkimi przerwami)

Cennik: cykl pięciu spotkań: 400 zł pojedyncze spotkanie: 100 zł Liczba biletów jest ograniczona. Każdego dnia do wykonania zaplanowanych doświadczeń i eksperymentów naukowych dzieci będą potrzebowały kilku łatwo dostępnych i tanich produktów – ich lista zostanie wysłana do uczestników mailem w ciągu 24h od zakupu biletów.

Program ferii z EXPERYMENTEM Ferie z EXPERYMENTEM to specjalny, pięciodniowy cykl warsztatów online. Każdego dnia nasi edukatorzy będą prowadzili wciągające zajęcia i zachęcali uczestników do eksperymentowania z rzeczami i produktami, które można znaleźć w każdym domu. Podejmiemy przeróżne tematy – spotkamy się z filmowcem, który pokaże, że fajne wideo można nakręcić bez wychodzenia z domu, zrobimy ekologiczne kosmetyki, poznamy sekrety zwierząt domowych, zajrzymy w głąb Antarktyki w towarzystwie oceanografa, a ostatniego dnia zamienimy się w chemicznych detektywów! Każdy dzień podzielony będzie na części, podczas których nie zabraknie rozmów z ekspertami, efektownych pokazów naukowych, bezpiecznych eksperymentów i doświadczeń oraz quizów i zagadek.
  • PONIEDZIAŁEK / Kamera akcja – kręcimy film poklatkowy Spotkamy się z edukatorem EXPERYMENTU Borysem i pod jego okiem stworzymy prawdziwy film poklatkowy z maskotką EXPERYMENTU Panem Kulką w roli głównej. Wcześniej trochę pomajsterkujemy – zmierzymy się ze złudzeniem optycznym, zbudujemy najprawdziwszą camerę obscurę i sprawdzimy, czym jest fotografia albuminowa.
  • WTOREK / Zielone DIY – robimy domowe kosmetyki W jaki sposób możesz uratować świat przed katastrofą? Odpowiedź na to pytanie zna edukatorka EXPERYMENTU Paulina. Wspólnie wykonamy bezpieczne, ekologiczne kosmetyki: myjącą ciastolinę, musującą kulę do kąpieli, peeling do skóry i pastę do czyszczenia kuchni i łazienki. Wykonując różne eksperymenty sprawdzimy też, jak powstają m.in. chmury i deszcz.
  • ŚRODA / Sekretne życie zwierząt – lepimy z masy solnej Edukator EXPERYMENTU Robert opowie Wam o tym, czego jeszcze nie wiecie o swoich zwierzakach! Przydadzą się nam też jajka – zrobimy z nimi kilka ciekawych doświadczeń, może nawet dowiemy się, co było pierwsze: jajko czy kura? Masa solna posłuży nam z kolei do ulepienia skamielin. Może uda nam się oszukać paleontologów i odtworzyć odciski dinozaurów?
  • CZWARTEK / Wyprawa w Antarktykę – oglądamy filmy z bieguna południowego Tego dnia spotkamy się z edukatorem EXPERYMENTU Bartkiem, który spędził na stacji polarnej kilka długich, mroźnych tygodni! Bartek opowie i zaprezentuje Wam antarktyczne zwierzęta: plankton, urocze foki i sprytne pingwiny. Sprawdzimy, jak walenie radzą sobie z nurkowaniem i żeby to zrozumieć wykonamy doświadczenie zwane nurkiem Kartezjusza. Zrobimy też błękitne jak ocean slajmy.
  • PIĄTEK / Pod lupą – wykonujemy doświadczenia chemiczne Razem z edukatorem EXPERYMENTU Zbyszkiem weźmiemy pod lupę produkty spożywcze w naszych kuchniach. Spróbujemy dowiedzieć się, jak pracuje laboratorium (detektywistyczne), ale też sami zamienimy się w… kuchennych detektywów, by wykonać bezpieczne doświadczenia naukowe z wykorzystaniem choćby mleka, octu czy sody. Zbudujemy także najprawdziwszą balonową rakietę, a wszystko to dzięki nauce!

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się