Strefa zabawy - "Relacja-komunikacja"

miejsce:
Centrum Aktywności Rodziny
adres:
ul. Świętojańska 1, 81-334 Gdynia
kiedy:
środa, 1 grudnia 2021
godz. 10:00 - 13:00
Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 0 do 6 lat podczas którego zaplanujemy zabawy, które wzmacniają relację i komunikację rodzica z dzieckiem.

Pokażemy Ci jak codziennie, bez specjalnie wyznaczonego czasu, planowanego wysiłku, wspierać i wzmacniać swoją relację z dzieckiem, jego zaufanie do świata, naturalną ciekawość i chęć uczenia się.
Porozmawiamy, jak z pomocą zabawy, rozpoznawać potrzeby dziecka i na nie odpowiadać.
Jak relacja, którą budujemy spędzając razem czas, wspiera w dziecku poczucie własnej wartości, otwartość na doświadczenia i uczenie się oraz umiejętności radzenia sobie z nowymi sytuacjami.

Sporo czasu poświęcimy komunikacji, może jeszcze czekasz na pierwsze słowa, ale od samego początku prowadzisz rozmowę ze swoim dzieckiem i budujesz więź, która będzie fundamentem dla tego wszystkiego, co przyjdzie wraz z poszczególnymi etapami rozwoju.

Poćwiczymy w zabawie, jak być świadomym przewodnikiem swojego dziecka i czuć się wystarczająco dobrym rodzicem.

Bawimy się z dziećmi, relaksujemy w zabawach i ciekawie spędzamy czas- ubierzcie się w wygodnie ciuchy :)

Spotkanie poprowadzi Aneta Narloch, entuzjastka rodzicielstwa przez zabawę i wzmacniania relacji rodzic- dziecko, szczególnie w otoczeniu przyrody i duchu minimalizmu. Absolwentka Sensoplatyki-  Inkubatora Inspiracji, terapeutka zajęciowa, ukończyła wiele kursów w zakresie wspierania rozwoju dzieci, również dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Założycielka Fundacji Wielkie Rzeczy i inicjatorka projektu Wolne Pole, gdzie dzieci mają szansę na wolną i spontaniczną zabawę w grupie rówieśniczej w półdzikim ogrodzie i korzystają ze  wspaniałego wpływu przyrody na ich rozwój i dobrostan. Mama, która inspiracji szuka u Marii Montessori, Jespera Juula, Andre Sterna i Agnieszki Stein.

Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy: rodzina@gdynia.pl

Projekt finansowany ze środków otrzymanych od Fundacji Orlen w ramach nagrody za wyróżnienie Miasta Gdyni w konkursie Samorząd Pro Familia 2021 organizowanym przez Minister Rodziny i Polityki Społecznej. Projekt realizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem OVUM.

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się

listopad

2021
pn wt śr czw pt sob nd
44 1 2 3 4 5 6 7
45 8 9 10 11 12 13 14
46 15 16 17 18 19 20 21
47 22 23 24 25 26 27 28
48 29 30 1 2 3 4 5