ON-LINE: webinar "Odkrywamy supermoce naszych dzieci"

miejsce:
Wydarzenie online
adres:
Gdynia
kiedy:
czwartek, 22 kwietnia 2021
godz. 18:00 - 20:00
Każde dziecko i nastolatek ma supermoce, niestety nie każde jest w stanie samodzielnie je określić i rozwijać. Szkoła może być miejscem odkrywania talentów, jeśli jest na to miejsce i czas. Doświadczenie wynikające z edukacji zdalnej uświadamia nam, że uczennice i uczniowie nie w pełni wykorzystują swój potencjał… Czasem po prostu nie znajdują przestrzeni, w której mogliby poznać i rozwinąć swoje wyjątkowe umiejętności.
Warto więc zastanowić się, jak rodzice mogą diagnozować talenty swoich dzieci i jak pomagać je rozwijać. Ważną rolę może odegrać w tym procesie szkoła – wychowawcy i nauczyciele. Proces uczenia się, korzystania z talentów jest bowiem procesem społecznym, wymagającym także interakcji z innymi uczniami i uczennicami. Nie jest to zadanie proste, ale warto, aby rodzice, nauczyciele i uczniowie wspólnie podjęli ten wysiłek.
O tym, jak to zrobić, opowie Michał Szczepanik – doświadczony nauczyciel, trener, ekspert edukacyjny współpracujący m.in. z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
W trakcie webinaru uczestnicy dowiedzą się:
  •  gdzie szukać talentów u dzieci i młodzieży
  •  jak rozwijać drzemiący w uczniach potencjał
  •  na co zwrócić uwagę odkrywając supermoce dzieci i nastolatków
W trakcie webinaru będzie możliwość zadawania pytań prowadzącemu. Na spotkanie zapraszamy w szczególności rodziców oraz wychowawców dzieci i młodzieży uczących się w klasach IV-VIII.
Termin kolejnego webinaru z cyklu „Domowy popularyzator nauki”
 20 maja: Jak wspierać dzieci w procesie edukacji?
Jesienią zaprosimy Was z kolei na cykl webinarów poświęcony rodzinnemu eksperymentowaniu.
 
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronat nad wydarzeniem objęły serwis Nauka w Polsce PAP, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki oraz blog Profesorskie Gadanie.

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się

kwiecień

2021
pn wt śr czw pt sob nd
13 29 30 31 1 2 3 4
14 5 6 7 8 9 10 11
15 12 13 14 15 16 17 18
16 19 20 21 22 23 24 25
17 26 27 28 29 30 1 2