Rozwiń swoją kreatywność

miejsce:
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6
adres:
ul. Hallera 9, 81-453 Gdynia
kiedy:
od 9 września 2021 do 25 listopada 2021
godz. otwarcia:
czwartek: 17:00 - 18:30
telefon:
697727940
e-mail:
art.warsztaty21@gmail.com
www:
https://fb.me/e/W2pu3qBo
ceny biletów:
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy do 12 września 2021 r. - art.warsztaty21@gmail.com lub telefonicznie - 697727940
Zapraszamy na warsztaty, które odbędą się popołudniami w wyznaczone dni tygodnia od września nia do listopada (terminy do ustalenia po zebraniu grupy - czwartkowe popołudnia-> to ustalenie wstępne) w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 przy ul. Hallera 9 w Gdyni.

Warsztaty przewidziane są dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat. Cykl obejmuje 15 spotkań trwających 1,5 h. (1-2 razy w tyg.) Warsztaty zwieńczy wernisaż z powstałych prac.
​Wydarzenie sfinansowane w ramach środków Budżetu Obywatelskiego (Budżet Miasta Gdynia).
Obowiązują zapisy w terminie do 12 września 2021 r. na art.warsztaty21@gmail.com
lub telefonicznie - 697727940
Podczas warsztatów poznasz podstawy rysunku i malarstwa, nauczysz się dostrzegać inspiracji w otaczającym świecie. Pobudzisz wyobraźnię i kreatywne myślenie. Stworzysz fantastyczne i unikalne dzieła sztuki w ciekawych formach, wykorzystując różne techniki i zabawy plastyczne.
W programie m.in.:
 • Malarstwo (akwarela, tempera, akryl – z natury i wyobraźni)
 • Rysunek (ołówek, kreda, węgiel, cienkopis, komiks, rysunek z natury i wyobraźni)
 • Kolaż (wycinanki, kolorowe papiery, gazety)
 • Szycie i tkanie (techniki mieszane z np. farbą, rysunkiem, włóczki, ścinki tkanin o różnych fakturach i wzorach)
 • Złocenie (szlagmetal – technika złocenia na mikstion, na kartonie +technika mieszana)
 • Projektowanie (jak komponować obraz, plakat, dzieło i in.)
Poszczególne tematy zajęć:​
 • Ołówek w dłoń! - podstawy rysunku dla początkujących. (technika – ołówek)
 • Kółko, kwadrat, trójkąt – co to kompozycja i jak się jej nie bać! (technika rysunkowa – ołówek, węgiel, cienkopis)
 • Ćwiczymy proporcje! – podstawy technik mierzenia proporcji na rysunku (ołówek, węgiel, kreda) – rysunek postaci lub przedmiotu.
 • Kolaż! A co to? (technika kolaż – wycinki z gazet, tkanin, kolorowych papierów)
 • Pędzle w dłoń! – martwa natura (technika akryl, tempera, technika mieszana np.kolaż)
 • Techniki malarskie w teorii i praktyce. (Jak odróżnić olej od tempery i akwareli? Jak malować w poszczególnych technikach?)
 • Każdy to potrafi! – rysujemy komiks (rysunek - kredki, ołówki, akwarele)
 • Street art - działanie w przestrzeni miasta – technika rysunku kredą na chodniku – wspólne dzieło (współpraca w dwóch grupach)
 • Modernizm na obrazie – wspólne dzieło w plenerze (współpraca w dwóch grupach - tempery na dużym kartonie).
 • Pejzaż na plakacie – udekoruj ścianę własnoręcznie wykonanym plakatem – technika mieszana (tkaniny, wycinanki, techniki krawieckie)
 • Mój autoportret – w technice kolażu (papiery kolorowe, wycinanki, gazety)
 • Nie wszystko złoto co się świeci – złocenie szlagmetalem (złocenie na mikstion na kartonie)
 • Być jak Picasso - Kubizm, action painting, abstrakcja – inspiracja współczesnymi kierunkami w sztuce (technika mieszana)
 • Namaluj naturę naturą (wykorzystanie np. liści, igieł, gałęzi jako narzędzi i materiałów malarskich – odbijanie faktur, zabawy formą)
 • Malarstwo na szkle (technika malarska – farby do szkła).
Warsztaty dotyczące konkretnych technik malarskich wzbogacone będą pogadanką na temat historii konkretnej techniki i pokazaniem przykładów (korzystanie z albumów, książek o sztuce).​
O nas
Jesteśmy grupą trzech kobiet. Połączyła nas pasja tworzenia i chęć dzielenia się wiedzą. Każda z nas ma doświadczenie w pracy z dziećmi przy organizacji warsztatów plastycznych i kreatywnych. Do dzieci podchodzimy z należnym im szacunkiem i wrażliwością, wiemy że dużo się od nich możemy nauczyć!
 • Beata Drukarczyk
Animatorka kultury z pasją i głową pełną pomysłów, znawczyni jęz. angielskiego oraz małej i wielkiej sztuki, ulubienica dzieci, miłośniczka przyrody i dobrych filmów. Od 2013 r. właścicielka firmy Miss Betty Studio, specjalizującej się w prowadzeniu warsztatów plastycznych oraz małych imprez okolicznościowych dla dzieci i młodzieży. Od kilku lat aktywnie wspierająca działalność i eventy Gdyni Rodzinnej oraz Gdyni Kulturalnej, podczas wydarzeń organizowanych m.in. w ramach Dnia Dziecka, Festiwalu Koci Łapci. Współpracująca z księgarniami Cafe Vademecum oraz Szymelka, z którymi organizowała warsztaty plastyczne, półkolonie letnie i zimowe. Absolwentka Akademii Morskiej, studiów podyplomowych na kierunku Animacja Kultury oraz studentka studiów podyplomowych na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne na Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdańsku.
 • Monika Palka
Ukończyła w 2010 r. studia na kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki na UMK w Toruniu. Specjalizuje się w dziedzinie konserwacji malarstwa i rzeźby polichromowanej. W ramach studiów ukończyła również dwuletni kurs pedagogiczny z ukierunkowaniem na edukację plastyczną. Odbyła praktykę w Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni (będąc również absolwentką tej szkoły), pomagała przy prowadzeniu zajęć z rzeźby, malarstwa, rysunku i snycerstwa. Prowadziła warsztaty w ramach Toruńskich Dni Nauki, na Globaltice w Gdyni (Projekt Masterki) oraz we własnej pracowni w Gdyni. Posiada szeroką wiedzę dotyczącą tradycyjnych technologii i technik malarskich i pozłotniczych.
https://www.facebook.com/search/top/?q=pracownia%20kunszt%20-%20konserwacja%20dzie%C5%82%20sztuki
 • Julia Szmyt
Ukończyła studia licencjackie na kierunku skandynawistyka ze specjalizacją komunikacja międzykulturowa. W trakcie studiów była członkinią Naukowego Koła Tłumaczy Literatur Skandynawskich oraz pełniłam funkcję redaktorki i edytora w magazynie NZS UG “Impuls”. Od 3 lat zajmuje się indywidualnym nauczaniem języka angielskiego dzieci i młodzieży. Od początku nauki w liceum brała udział w różnego rodzaju wolontariatach w ramach gdyńskich eventów i imprez kulturalnych. Ponadto wielokrotnie asystowała w przygotowywaniu i prowadzeniu warsztatów kreatywnych autorstwa Miss Betty Studio w cafe-księgarni Vademecum oraz podczas wydarzeń organizowanych przez Gdynię Rodzinną. Wspólnie z Miss Betty Studio prowadziła również letnie i zimowe półkolonie, a także tematyczne imprezy urodzinowe dla dzieci i młodzieży. Dwukrotnie brała udział w Gdynia Design Days - raz jako osoba współprowadząca jedne z warsztatów kreatywnych (2013), a za drugim razem pełniła funkcję opiekuna jednej z wystaw (2018).
https://www.facebook.com/juliaaaguliaaa
https://www.instagram.com/cut_n_paster/

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się

listopad

2021
pn wt śr czw pt sob nd
44 1 2 3 4 5 6 7
45 8 9 10 11 12 13 14
46 15 16 17 18 19 20 21
47 22 23 24 25 26 27 28
48 29 30 1 2 3 4 5