Zajęcia warsztatowe w Wymiennikowni

Opublikowano piątek, 8 kwietnia 2016, ostatnia aktualizacja piątek, 8 kwietnia 2016 09:45:45

W ramach projektu Strefa Młodzieży w Wymiennikowni organizujemy zajęcia warsztatowe dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Zapraszamy szczególnie młodzież z gdyńskich szkół.

Zajęcia organizowane są w Młodzieżowym Centrum Innowacji Społecznych i Designu "Wymiennikownia", mieszczącym się przy ul. Kartuskiej 20B w Gdyni.

Terminy uzgadniane są indywidualnie. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu umówienia zajęć.

Proponowane tematy

 

 

Trening kreatywności

W dobie rozwijających się technologii oraz marketingu coraz bardziej cenioną przez pracodawców umiejętnością jest kreatywność. Umiejętność ta pozwala wyjść poza schematy myślenia i przyczynia się do odnajdowania nowych, niecodziennych rozwiązań. Kreatywność, jak każda umiejętność, może podlegać treningowi. Celem zajęć z kreatywności jest przedstawienie prostych narzędzi, które można wykorzystać w jej rozwoju.

 

 

Skuteczna nauka

Człowiek codziennie uczy się nowych czynności, jednak nie zawsze postrzega to w ten sam sposób. Okazuję się, że nasz nastrój i metoda nauki ma wpływ na ilość przyswajanych informacji. Dlatego podczas zajęć będzie można poznać techniki, które nie tylko pozwolą nam szybciej zapamiętywać i powtarzać materiał, ale też zachować pozytywne samopoczucie, stroniąc przy tym od nudy.

 

 

Automotywacja - prawidłowe wyznaczenie celu to połowa sukcesu

Człowiek bez wyznaczonego celu jest jak statek bez obranego kierunku. Może płynąć w nieznane bez jakiejkolwiek kontroli lub stać w miejscu. Dlatego ważne jest umiejętne wyznaczanie sobie celów. Zajęcia mają formę praktyczną, a podparte są wiedzą z zakresu psychologii motywacji. Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko dowiedzieć się jak lepiej wyznaczać sobie cele, ale także poznać wartości, które są dla nich najważniejsze.

 

 

Zarządzanie sobą w czasie - jak robić to skutecznie?

Obecnie za walutę uważa się czas. Codziennie mamy do „wydania″ 1440 minut, a dla każdego z nas czas jest czymś cennym. Dobrze jest, więc go szanować i nauczyć się nim odpowiednio gospodarować. O tym właśnie są te zajęcia. Dzięki nim uczestnicy zapoznają się z technikami zarządzania sobą w czasie, a w rezultacie zwiększą swoją wiedzę na temat motywowania siebie i dowiedzą się jak mogą ją wykorzystać na co dzień.

 

 

Skuteczna komunikacja-jak unikać nieporozumień?

Cały czas komunikujemy coś innym. Jak wiadomo dobra komunikacja sprzyja dobrym relacjom, a zakłócony, niejasny komunikat może być przyczyną konfliktu. Jak więc mówić by nie obwiniać i nie oceniać innych? Jak udzielić informacji zwrotnej bez krytykowania? Co przeszkadza w klarownej komunikacji? Czego unikać w rozmowie? Czym spowodowana jest plotka i jak nie dopuścić do jej powstania? Podczas naszego spotkania postaramy się wspólnie odpowiedzieć na te pytania.

 

 

Zapisy i informacje

Marta Ostrowska
Wymiennikownia – Młodzieżowe Centrum Innowacji Społecznych i Designu
Tel. 58 663 12 55
e-mail: wymiennikownia@ppnt.gdynia.pl

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się