Urodzeni 10 lutego

Opublikowano środa, 10 lutego 2021, ostatnia aktualizacja piątek, 12 lutego 2021 09:49:20

EDIT: 10 lutego przyszło na świat 6 dzieci: 3 dziewczynki i 3 chłopców ❗️ Sto lat❗️ Witamy Was 🎉

To się nazywa mieć szczęście – przyjść na świat w 95. urodziny swojego miasta. Już jutro Gdynia będzie świętować swój jubileusz. W ten sam dzień na świat przyjdzie kilkoro nowych gdynian. Miasto nie mogłoby z tej okazji nie złożyć najmłodszym mieszkańcom życzeń i wręczyć upominków!
 
Co roku włodarze Gdyni odwiedzali w szpitalu dzieci, które przyszły na świat 10 lutego. Te niezwykle miłe i niejednokrotnie wzruszające spotkania stały się ważną gdyńską tradycją. Niestety jej podtrzymywanie w czasie pandemii nie jest możliwe. Ale Gdynia nie zapomniała o swoich najmłodszych mieszkańcach.

W imieniu 95-letniej Gdyni życzenia dla maluchów, które urodzą się jutro, i ich rodziców wystosował prezydent Wojciech Szczurek.
 
- Dzień, w którym przychodzi na świat dziecko, to z pewnością jeden z najważniejszych momentów zarówno w życiu rodziców, jak i ich bliskich. Narodziny dziecka otwierają nowy rozdział, który niesie wiele wyzwań i trudów, ale przede wszystkim radości. W tym szczególnym dniu proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje wraz z życzeniami wszelkiej pomyślności, by życie było dla Państwa łaskawe i szczęśliwe, przepełnione czułością, odpowiedzialnością, szacunkiem oraz dumą. Niech pojawienie się maleństwa w domu przysporzy wiele uśmiechu, ogromu wzruszeń i pozytywnej radości. A każdy kolejny dzień, wypełniony opieką nad dzieckiem, przynosi nowe doświadczenia i satysfakcję, jaką daje możliwość podążania za rozwojem i wzrastaniem młodego człowieka – napisał Wojciech Szczurek w liście dołączonym do okolicznościowych upominków.

Paczki trafiły dziś na Oddział Położnictwa i Ginekologii Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie i tu zaczekają do jutra na szczęśliwców. Spokojnie maluchy, nie pchać się, dla każdego starczy! Choć upominki i perspektywa celebrowania co roku urodzin wraz ze swoim miastem faktycznie zachęcają do przyjścia na świat właśnie w ten dzień.

Wśród upominków znalazły się między innymi pluszowe misie w marynarskich czapkach i pasiastych biało-niebieskich koszulkach, gdyńskie książeczki dla dzieci (tak, tak, dzieciom dobrze jest czytać już od pierwszych dni), torba Gdyni Rodzinnej, miarka do mierzenia wzrostu dziecka i oczywiście cieplutki becik, w sam raz na mroźną zimę.

Upominki dla noworodków, które przyjdą na świat 10 lutego. fot. Przemysław Kozłowski

Do zobaczenia jutro młodzi gdynianie, wasze miasto czeka!

Źródło: https://www.gdynia.pl/spoleczenstwo,7580/urodzeni-10-lutego,554812

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się