Festiwal książki dla dzieci Koci Łapci i premiera książeczki gdynieczki "Legenda o zbóju Bernardzie"!

Opublikowano środa, 6 października 2021, ostatnia aktualizacja piątek, 8 października 2021 12:35:28

Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek i Gdynia Rodzinna zapraszają na IV Festiwal Literatury Dziecięcej “Koci Łapci”. To wydarzenie, którego celem jest promocja kameralnych, ulubionych gdyńskich księgarni. Chcemy Wam także ułatwić zdobycie najpiękniejszych zbiorów książek na długie jesienno-zimowe wieczory.

Rozwija wyobraźnie, wzbogaca słownictwo, a także pozwala przeżywać fantastyczne przygody. Czytanie książek niesie ze sobą wiele korzyści. Dlatego warto robić to już od najmłodszych lat. Promocję czytelnictwa wśród dzieci wspiera Festiwal Literatury Dziecięcej "Koci Łapci" organizowany przez Gdynię Rodzinną.

- Zaprosiliśmy do współpracy, już po raz czwarty, ulubione, kameralne gdyńskie księgarnie, animatorów kultury i gości specjalnych. Udało się nam przygotować niezwykle bogaty program literacko-muzyczny. Serdecznie zapraszam na to wyjątkowe spotkanie w gościnne progi Muzeum Emigracji – zapowiada Beata Szadziul z Gdyni Rodzinnej.

 
Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 16 października 2021 r. w godzinach 10:00-14:00 w Muzeum Emigracji, ul. Polska 1.
 
Podczas Festiwalu odbędą się spotkania z autorami książek, księgarzami, warsztaty, premiera najnowszej książeczki gdynieczki "Legenda o Zbóju Bernardzie" oraz kameralny koncert Agaty Świętoń. Odwiedzi nas także autorka serii książeczek dla dzieci wpisanej na złotą listę książek "Cała Polska Czyta Dzieciom" pt. "Florka", Roksana-Jedrzejewska-Wrobel. O godzinie 10:00 odbędzie się spotkanie i warsztaty dla dzieci "UCZUCIA, CO TO TAKIEGO"?
Nadzór merytoryczny nad wydarzeniem objęła Księgarnia Vademecum.
 
Będą z nami księgarnie, które przygotują specjalną ofertę książkową:
• Róża Wiatrów
• KOGA
• PolAnglo
• Portowa
• Vademecum
• Szymelka
 
W ramach atrakcji dodatkowych w środę 20 października w księgarni Róża Wiatrów odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci 4-5 letnich, a w piątek 22 października głośne czytanie książki dla dzieci 3-4 latnich, w godz. 11:00 -12:00. Czas trwania ok. 20 - 30 min.

Program Festiwalu będzie publikowany na bieżąco na stronie www.gdyniarodzinna.pl oraz na naszym Fb/Gdynia Rodzinna – zachęcamy do śledzenia! Link do wydarzenia: tutaj.

Premiera Książeczki Gdynieczki

Tym razem przybliżymy postać Zbója Bernarda, który mieszkał w lesie, w osadzie zwanej Bernadowo. Historię przepięknie opowiedział Wam w książeczce pod tytułem „Legenda o Zbóju Bernardzie” autor tekstu Szymon Jachimek, a ilustracje namalowała Bogna Pniewska.

- Moja wiedza o historii Bernadowa nie była zbyt imponująca, umówiłem się więc na spacer z Michałem Miegoniem z Muzeum Miasta Gdyni. Oprowadził mnie po okolicznych lasach i opowiedział legendę o zbóju Bernardzie, z której wynikło, że tak naprawdę… niewiele o nim wiadomo, ale „ludzie mówili”, że był groźny dla innych. Pomyślałem, że to świetna okazja, by opowiedzieć zarówno historię nazwy osiedla, jak i nawiązać do strachów, którymi karmimy się na co dzień, i mali, i duzi - wyjaśnia Szymon Jachimek, autor książki.

 
Każdego, kto chciałby poznać Zbója Bernarda zapraszamy do Muzeum Emigracji w sobotę, 16 października o godz. 12:00.  A tych, którzy chcieliby odwiedzić las, w którym mieszkał, zapraszamy w niedzielę 17 października na wspólny spacer śladami Bernarda i wiewióry, na który zabierze nas Michał Miegoń, przewodnik prowadzący blog Inne Szlaki, pracownik Muzeum Miasta Gdyni. Zbiórka o godzinie 13:00 ul. Bernadowska 7, finał: Osiedle Bernadowo.
Każdy kto nas odwiedzi otrzyma swoją książeczkę! Link do wydarzenia: tutaj.

Do zobaczenia!

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się