Jeż w Wielkim Mieście

Opublikowano wtorek, 19 października 2021, ostatnia aktualizacja wtorek, 19 października 2021 13:25:27

W imieniu uczniów Leśnych Klas Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdyni, zapraszamy wszystkich mieszkańców Gdyni do aktywnego włączenia się w drugą edycję kampanii edukacyjno- społecznej „Jeż w Wielkim Mieście. Usyp kopczyk”.

Jesień to czas, kiedy jeże poszukują schronienia, aby przetrwać zimę. Człowiek żyje coraz bardziej sterylnie, niszcząc dzikie przestrzenie wokół siebie. Pięknie zadbane ogrody, wyczyszczone z liści trawniki, które są naturalnym schronieniem dla jeży uniemożliwiają im znalezienie domu. Proponowana aktywność polega na usypaniu i pozostawieniu kopczyków na swoich prywatnych posesjach, ogrodach, działkach i skwerach osiedlowych. Zostawmy trochę dzikiej przestrzeni ze stertą chrustu lub kopcem liści. W każdym z tych miejsc może przezimować jeż!

Usypcie kopczyk, zróbcie zdjęcie i wyślijcie na maila jezwwielkimmiescie@gmail.com lub opublikujcie na naszym Fanpage: Jeż w Wielkim Mieście.

Akcja trwa od 18 października do końca listopada.

Kampanię „Jeż w Wielkim Mieście” honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Gdyni oraz Gdynia Rodzinna i Nadleśnictwo Gdańsk. 

Spot uczniowski akcję: https://www.youtube.com/watch?v=2rC202JKBrQ

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się