„Kobiety gotowe na zmiany” – rusza program pilotażowy

Opublikowano wtorek, 26 kwietnia 2022, ostatnia aktualizacja wtorek, 26 kwietnia 2022 13:25:39

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku i Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni realizują projekt, który ma na celu aktywizację zawodową kobiet. Jest on skierowany do bezrobotnych mam powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym bądź po okresie bierności zawodowej związanej z wychowywaniem dzieci. Program „Kobiety gotowe na zmiany” obejmuje m.in. spotkania z doradcami zawodowymi, warsztaty psychoedukacyjne i marki osobistej, szkolenia czy staż. Zapisy trwają do 29 kwietnia.

„Kobiety gotowe na zmiany” to pilotażowy program stworzony z myślą o mamach chcących wrócić do pracy po urodzeniu dziecka.
 
W projekcie mogą wziąć udział kobiety, które mają co najmniej jedno dziecko (do 18. roku życia) i są zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdyni. To oferta skierowana w szczególności do pań po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym bądź po okresie bierności zawodowej związanej z wychowywaniem dzieci.
 
– Wiele mam wie, jak trudny bywa powrót na rynek pracy po dłuższej przerwie związanej z opieką nad dzieckiem. Dlatego powstał specjalny program, który im to ułatwi. Umożliwi on gdyniankom podniesienie kompetencji zawodowych oraz zdobycie bezcennego doświadczenia. Zachęcam do udziału w programie – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.   
 
W ramach przedsięwzięcia zaplanowano indywidualne spotkania z doradcami zawodowymi. Eksperci wskażą talenty i umiejętności uczestniczek, a także określą ich mocne i słabe strony. Ponadto panie wezmą udział w warsztatach psychoedukacyjnych, dzięki którym lepiej poznają siebie i nauczą się radzić sobie z problemami i wyzwaniami rynku pracy. Uczestniczki otrzymają też bon wizerunkowy w wysokości 500 złotych. Przygotowano dla nich również warsztaty marki osobistej. Kobiety zapoznają się podczas nich z tworzeniem mapy marzeń, a także dowiedzą się więcej o efektywnej autoprezentacji, określaniu celów czy bezpiecznych działaniach w mediach społecznościowych. Program obejmuje też szkolenia zawodowe i staż (od 1 do maksymalnie 6 miesięcy).
 
Zapisy do projektu trwają do 29 kwietnia. Panie, które są zainteresowane udziałem w programie, powinny składać formularze zgłoszeniowe u pośredników pracy (stanowiska od 10 do 27 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdyni).
 
Kwestionariusz rekrutacyjny i więcej informacji o programie „Kobiety gotowe na zmiany” można znaleźć na stronach internetowych Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.
 
Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku to lider projektu. Program jest realizowany również w Malborku i Sztumie. Wszystko w ramach konkursu na projekty pilotażowe „Stabilna praca – stabilna rodzina”, który ogłosiło Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Źródło: 
„Kobiety gotowe na zmiany” – rusza program pilotażowy - Gdynia (www.gdynia.pl)

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się