„Gdynia Dzieciom” już po raz osiemnasty na FPFF

Opublikowano poniedziałek, 8 sierpnia 2022, ostatnia aktualizacja poniedziałek, 8 sierpnia 2022 12:58:57

Jedną z najpopularniejszych sekcji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych jest cykl „Gdynia dzieciom”, organizowany przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich we współpracy z Pomorską Fundacją Filmową. I choć zabrzmi to paradoksalnie, w tym roku sekcja dla najmłodszych osiągnie pełnoletność. Już po raz 18 widzowie zobaczą najlepsze polskie filmy dla dzieci i poznają kino familijne. Tegoroczne hasło cyklu brzmi: „Pooglądajcie ze mną, mamo, tato!”.

Sekcja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych „Gdynia Dzieciom” osiągnęła pełnoletność. Widzowie już po raz osiemnasty będą mogli obejrzeć w Gdyni najlepsze polskie filmy dla dzieci.

Tegorocznym hasłem cyklu jest: „Pooglądajcie ze mną, mamo, tato!”. W programie znalazły się premiery i żelazna klasyka, długie i krótkie metraże, filmy aktorskie i animacje, tytuły kinowe i odcinki seriali telewizyjnych. Blisko 50 atrakcyjnych filmów zainspirowanych literaturą.
 
– Pokazanie tych – jak się okazuje – ponadczasowych tytułów będzie zapewne atrakcyjne dla młodych widzów, ale i dla starszych, jeśli zdecydują się im towarzyszyć. Gdybyśmy jednak zdecydowali się zaryzykować i otworzyć na nowości, oferta jest szeroka, różnorodna i kusząca – zachęca kurator sekcji Jerzy Armata.

Nowość! Złote Lwiątka im. Janusza Korczaka

Na zdj. Janusz Korczak w towarzystwie dzieci // mat. prasowe
 
W tym roku po raz pierwszy na FPFF – obok pokazów filmowych – odbędzie się konkurs o nagrodę Złote Lwiątka im. Janusza Korczaka. Statuetkę zaprojektowali młodzi artyści. Poza tym decyzję, do kogo ona trafi, również podejmie dziecięce jury.

Pokazy sekcji „Gdynia Dzieciom” będą się odbywać w Konsulacie Kultury przy ul. Jana z Kolna 25.

Kto powalczy o Złote Lwiątka?


Poznajmy listę filmów nominowanych do nagrody Złote Lwiątka:
 
  • „Detektyw Bruno”, reżyseria: Magdalena Nieć i Mariusz Palej, scenariusz: Marcin Ciastoń i Ewa Rozenbajgier;
  • „Czarny młyn”, reżyseria: Mariusz Palej, scenariusz: Magdalena Nieć i Katarzyna Stachowicz-Gacek;
  • „Tarapaty 1”, reżyseria i scenariusz: Marta Karwowska;
  • „Tarapaty 2”, reżyseria i scenariusz: Marta Karwowska;
  • „Za duży na bajki”, reżyseria: Kristoffer Rus, scenariusz: Agnieszka Dąbrowska.
 
Sekcja „Gdynia Dzieciom” jest organizowana przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich we współpracy z Pomorską Fundacją Filmową. Program dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Organizacja humanitarna UNICEF Polska, która działa na rzecz dzieci, objęła honorowy patronat nad gdyńskim wydarzeniem.
 
Przypominamy, że 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 12-17 września.

Źródło: 
https://www.gdynia.pl/aktualnosci-9,6470/gdynia-dzieciom-juz-po-raz-osiemnasty-na-fpff,567395

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się