Przystań Śmidowicza

adres:
ul. Śmidowicza 49, 81-127 Gdynia
tel:
58 727 39 25
e-mail:
smidowicza49@lis.gdynia.pl
www:
www.gdynia.pl/przystan
Przystań Śmidowicza 49 to centrum sąsiedzkie, działające w ramach gdyńskiej sieci „Przystani”. Funkcjonuje od 9 czerwca 2018 r. w budynku dawnego Zespołu Szkół Rzemiosła i Handlu przy ul. Śmidowicza 49 w dzielnicy Oksywie.
 
W Przystani, w ramach realizowanego projektu „Rozwój usług społecznych w Gdyni” prowadzone są  bezpłatne działania dla rodzin z dziećmi. Odbywają się warsztaty, w których czynnie uczestniczy cała rodzina: artystyczne, kulinarne, „Zrób to sam”. Skierowane do rodziców z młodszymi dziećmi: zajęcia sportowe (rodzice i dzieci ok. 4-6 lat), warsztat „Aktywny rodzic” – zajęcia dla rodziców z dziećmi 1-3. W warsztatach krawieckich i ogrodniczych uczestniczą rodzice ze starszymi dziećmi. Pozostałe działania projektowe skierowane są do samych dorosłych. To zajęcia sportowe – gry zespołowe oraz „Rozrusznik Kompetencji Osobistych”.
 
Ponadto w Przystani odbywają się spotkania tematyczne i konsultacje z psychologiem, w ramach „Gdyńskiego poruszenia” można wziąć udział w zajęciach pilates, jogi i zumby.
Funkcjonuje tu codziennie Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej (wtorki i czwartki w godz. 08:00 – 12:00), w czwartki czynny jest Punkt konsultacyjny dotyczący rewitalizacji.
Jest to miejsce otwarte na inicjatywy mieszkańców – z ich potrzeby powstała możliwość gry w tenisa stołowego, piłkę nożną czy udziału we wspólnych ćwiczeniach na zdrowy kręgosłup i zgrabną sylwetkę. W czwartkowe wieczory można wpaść na „Sąsiedzką herbatkę” a w środy na „Śpiewogranie” – otwarte spotkania muzyczne.
Sala warsztatowa, w której znajdują się gry planszowe, książki, kolorowanki oraz kuchenka czy sala gimnastyczna, dają możliwość wykorzystania tej przestrzeni na spotkania i miłe spędzenie czasu.
 
Szczegółowy harmonogram dostępny jest w Przystani Śmidowicza 49 oraz  www.facebook.com/PrzystanGdynia/, www.gdynia.pl/przystan
 
Kontakt: smidowicza49@lis.gdynia.pl, tel. 58 727 39 25
Grupa dyskusyjna: facebook.com/groups/PrzystanSmidowicza49

 

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Opinie

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się