Przystań Chylońska 237

adres:
ul. Chylońska 237, Gdynia
tel:
58 727 39 30
e-mail:
chylonska237@lis.gdynia.pl
www:
www.gdynia.pl/przystan
9 września swoją działalność rozpoczęła Przystań Chylońska 237. To trzecie centrum sąsiedzkie otwarte w ramach nowej sieci miejsc łączących usługi dla mieszkańców. Przystań na Cisowej powstała w budynku, gdzie mieścił się Zespół Szkół Ekologicznych, a dziś funkcjonuje żłobek i przedszkole. Można tu skorzystać z zajęć sportowych prowadzonych przez specjalistów z Gdyńskiego Centrum Sportu, posłuchać wykładu, wziąć udział w warsztatach kreatywnych czy pokonwersować po angielsku. Choć Przystań działa dopiero od miesiąca, część zajęć już prowadzą sami mieszkańcy.
 
- Podczas parapetówki inaugurującej działalność Przystani Chylońska 237, zaprosiliśmy mieszkańców na herbatkę sąsiedzką, by porozmawiać o tym, czego oczekują od tego miejsca, jakie aktywności chcieliby tu widzieć, a może nawet sami je poprowadzić. Na efekty nie trzeba było długo czekać - pierwsze propozycje wpisaliśmy na tablicę z programem już tego samego dnia. Dziś, pod hasłem „Sąsiedzi sąsiadom”, odbywają się u nas cykliczne spotkania z językiem angielskim dla dorosłych i dzieci, będzie spotkanie podróżnicze i warsztaty origami. Cały czas się rozwijamy i rozmawiamy z aktywnymi osobami, które chcą się włączyć we współtworzenie tego miejsca. – mówi Marta Sarnowska, koordynatorka Przystani Chylońska 237. 
 
Niebawem w Przystani ruszy klub rodzica, w którym będzie można się skonsultować z psychologiem zapewnionym przez Gdyńskie Centrum Zdrowia. W niedalekiej przyszłości powstanie Mediateka, część przychodni podstawowej opieki zdrowotnej oraz część opiekuńcza. Na te potrzeby przygotowywana jest przebudowa obiektu. Zakończyły się prace nad koncepcją architektoniczną, następnie opracowana zostanie dokumentacja projektowa i wyłoniony operator przychodni, który przygotuje dokumentację przebudowy swojej części budynku. Kolejne kroki to pozwolenia na budowę, przetarg na wykonawcę i prace budowlane. Zmiany w budynku będą znaczne z uwagi na konieczność uwzględnienia wielu różnych funkcji. Tymczasem można korzystać z sali gimnastycznej z szatniami i sal warsztatowych.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
 
Grupa dyskusyjna na Facebooku: „Gdynia Przystań Chylońska 237”

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Opinie

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się