Migające dzieci - spotkanie wokół książki i rodzinne warsztaty PJM

miejsce:
Biblioteka Wzgórze
adres:
ul. ul. Biskupa Dominika 3, 81-402 Gdynia
kiedy:
piątek, 22 września 2023
godz. 16:30 - 17:30
Biblioteka Wzgórze zaprasza na spotkanie z Karoliną Bocian, autorką książki "Migające dzieci" i rodzinne warsztaty polskiego języka migowego (PJM) prowadzone przez autorkę.
16:30 - Spotkanie wokół książki "Migające dzieci"
Być może zastanawiasz się, czy książka „Migające Dzieci” jest odpowiednia dla Twojego dziecka/ ucznia. Masz wątpliwości lub nurtują Cię pewne pytania. Zadaj je autorce podczas spotkania autorskiego, a zaraz po weź udział w warsztatach polskiego języka migowego z książką „Migające Dzieci”. Podczas warsztatów pokażemy jak korzystać z książki, uczyć się i bawić. Będzie także okazja zobaczyć wybrane ćwiczenia w praktyce, oraz jak radzą sobie z nimi nasi najmłodsi odbiorcy. Nauka języka migowego niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno w sferze poznawczej, jak i społecznej.
17:30 - Rodzinne warsztaty polskiego języka migowego (PJM)
Migające dzieci? Tak – dzieci, które migają. Istnieje niezbity dowód na to, że dzieci, które znają język migowy są geniuszami, jak Mozart lub Einstein. W trakcie migania mózg pracuje na pełnych obrotach, ponieważ zaangażowane są w to obie półkule.
W trakcie warsztatów dzieci nauczą się migać słownictwo z wybranego przez nich jednego z trzech tematów. Pokażemy jak korzystać z książki „Migające Dzieci" i świetnie się przy tym bawić.
Warsztaty dla dzieci w wieku od 5-10 lat. Obowiązują zapisy: filianr10@bibliotekagdynia.pl
Karolina Bocian - absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika specjalna oraz studiów podyplomowych na kierunkach surdopedagogika i glottodydaktyka. Członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego (STPJM). Współpracuje z różnymi instytucjami związanymi ze środowiskiem głuchych, takimi jak Centrum Polskiego Języka Migowego czy Fundacja Polskiego Języka Migowego. Aktywnie popularyzuje naukę polskiego języka migowego w codziennej pracy oraz angażuje się w organizację wydarzeń kulturalnych i obozów językowych dla dzieci. Na co dzień nauczycielka, tłumaczka PJM, a od niedawna mama.
Po wydarzeniu będzie możliwość zakupu książki "Migające dzieci."
Wydarzenie sfinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego dla dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana w ramach projektu "Spotkania z PJM i kulturą Głuchych w Bibliotece Wzgórze"

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się

maj

2024
pn wt śr czw pt sob nd
18 29 30 1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31 1 2